Reedel, 10. märtsil said otsa vööthüään Kati elupäevad. Viimased kuud toetavat ravi saanud loomal avastati kasvajad kõris ja emakas. Kati sündis Tallinna loomaaias 10. juulil 2005 ning elas siin 17 aastat ja kaheksa kuud. Sellega püstitas ta loomaaias elanud vööthüäänide uue vanuserekordi. Tallinna loomaaias elab nüüd ainult üks vööthüään, 13-aastane isasloom Kanter.

Hüään Kati

Esmaspäeval, 13. märtsil suri ägeda kõhukelme- ja munasarjapõletiku tagajärjel harikrokodill Lonni, kes elas Tallinna loomaaias alates 1972. aastast. Tema maost leiti maomahla toimel õhukeseks kulunud krooniaegseid münte, mis oma teravate servadega võisidki põletiku põhjustada.

Müntide viskamine loomade basseinidesse ja aedikutesse on seal elavatele elukatele väga ohtlik. Läinud aasta EAZA (Euroopa loomaaedade ja akvaariumide assotsiatsiooni) konverentsil oli just teemaks sagenenud metallileiud (mündid, telefoniakud jm) roomajate kõhus. Riia loomaaia omaaegne staar eakas alligaator suri samuti tõenäoliselt elu jooksul kõhtu kogunenud müntide põhjustatud tervisehädadesse.