Põhjus peitub ilmselt selles, et koeraomanikud käivad regulaarselt jalutamas. Südame kaitsmiseks soovitatakse kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas ning südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

„Kampaania raames loodab päris enda kodu leida 25 varjupaigakoera. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse - oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!“ selgitab Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa kampaania tagamaid.

Ka kardioloogid nõustuvad, et koeraomanikud on tugevama tervisega. „Ameerika Südameassotsiatsioon seostab lemmiklooma, eriti aga koera omamist langenud südamehaiguste riskiga ja pikemaealisusega. Uuringutega on kindlaks tehtud, et koeraomanike vererõhk stressisituatsioonides on lemmikloomadeta inimeste omast madalam. Lemmikloomade omanikel on veres madalam triglütseriidide ja kolesterooli tase (need on südamehaiguste indikaatorid) kui lemmikloomadeta inimestel. Lisaks tunned end looma eest hoolitsedes vajaliku ja oodatuna ning miski ei peleta üksindust paremini, kui liputav saba ja märjad musid,“ sõnab kardioloog Lagle Suurorg.

Kõik aprillikuu jooksul uude koju minevad koerad saavad kaasa kingipaki, kus sees head-paremat kampaania toetajalt FendaF OÜ-lt. Kampaaniat toetab ka Hill's Eesti, kes kogub aprillikuu vältel varjupaiga koertele kvaliteetset toitu.

Varjupaikades kodu ootavate koerte kohta saab infot veebilehel: https://varjupaik.ee/loomad/sudamekuu-2023