Eestis ja Euroopas peetakse kitsastes puurides 300 miljonit farmilooma, kes saavad vaevu liigutada. Kuigi Eesti on väike riik, on meie loomakasvatus nõukogude aja pärandina äärmiselt tööstuslik ning farmiloomade puurispidamise osakaal üks Euroopa kõrgemaid. Ülikitsastes oludes peetakse näiteks kanu, emiseid, küülikuid, vutte ja vasikaid.

„Puurispidamisega kaasnevad loomadele väga tõsised heaoluprobleemid,“ kommenteeris Nähtamatute Loomade kampaaniajuht Merit Valge. „Näiteks emised peavad veetma umbes poole oma elust nii kitsaste võrede vahel, kus nad ei saa isegi ringi keerata.“ lisas Valge.

Aastal 2019 esitasid 170 loomakaitseorganisatsiooni Euroopa Komisjonile 1,4 miljoni kodaniku allkirjad, kes nõudsid farmiloomade puurispidamine lõpetamist. Allkirjade kogumisega Eestis tegeles ka Nähtamatud Loomad. 2021. aasta juunis andis Euroopa Komisjon teada, et asub välja töötama vastavasisulist seadusettepanekut, mis valmib käesoleva aasta jooksul.

Euroopa Komisjon on tellinud teaduslikke uuringuid erinevate loomade puurispidamise mõju kohta ning järeldused on olnud ühtsed: praegused Euroopas levinud farmiloomade pidamissüsteemid ei võimalda tagada loomade heaolu.

Selleks, et ettepanek oleks edukas, on sellele vaja Euroopa Liidu liikmesriikide toetust.

Oma allkirja, mis kutsub üles Eesti värsket regionaalministrit Madis Kallast ettepanekut toetama, saab anda siin: www.punktpuuriajastule.nahtamatudloomad.ee