Loomad suudavad tunda emotsioone ning sama tugevat sidet oma poegade ja teiste pereliikmetega nagu inimesedki. Paljud loomad on äärmiselt emotsionaalsed ja kaitsevad oma poegi ja perekonda nii aktiivselt kui võimalik. Seega on tähtis meeles pidada, et emadepäeva tähistades austaksime ka loomade emasid ja nende panust loodusliku tasakaalu säilitamisse.

„On tähtis, et meie emadepäeva kingitused oleksid julmusevabad. See tähendab, et nende valmistamisel ei ole põhjustatud kannatusi ega piina ühelegi loomale, ei otseselt ega kaudselt. Eetiliste kingituste valimine on suurepärane viis näidata, et hoolime loomadest ja nende heaolust. LILU Instagrami lehelt saab ka veel ideid julmusevabade ning vegan emadepäeva kingituste tarvis.“ ütles LILU töörühma juht Grete Millner.

Eetiliselt valmistatud kingitused võiksid olla valmistatud ka taastuvatest või ümbertöödeldud materjalidest ning olla tehtud ettevõtetes, mis järgivad jätkusuutlikkuse tavasid ja austavad töötajate õigusi. Sellised kingitused on keskkonnasõbralikud, eetilised ja on valmistatud ilma loomade piinamise või tapmiseta ning austades loomade õigusi.

Valides eetilised kingitused aitame tagada, et kingituste ilu ei oleks saavutatud loomade ega keskkonna kahjuks ning aitame kaasa õiglase ja säästva maailma loomisele.