Rumeenias toimusid Rahvusvahelise Künoloogilise Föderatsiooni poolt korraldatud meeskondlikud päästekoerte maailmameistrivõistlused. Esimest korda osales nendel võistlustel ka Eesti meeskond. Eesti meeskond saavutas MM-il Itaalia ja Hollandi järel kolmanda koha.

Rumeenias Craiovas, toimusid (1.06 kuni 4.06) Rahvusvahelise Künoloogilise Föderatsiooni (FCI) poolt korraldatud meeskondlikud päästekoerte maailmameistrivõistlused. Meeskondlik MM toimub alates 2010. aastast, iga kahe aasta järel. Võistlustel on neli otsinguklassi: mets, jälg, varing ja universaal (mets, jälg ja varing). Kõik klassid sooritavad ka pääste kuulekuse ja osavuse testi. Sellel aastal osales kokku 19 meeskonda. Suurim oli konkurents metsaotsingul, kus osales 12 meeskonda.

Päästekoerte MM

Esimest korda osales nendel võistlustel ka Eesti meeskond. Osaleti metsaotsingul ja kuulekuses/osavuses. Kõik Eesti meeskonna liikmed kuuluvad Eesti Otsingukoerte Klubisse ja osalevad PPA väljakutsel Vabatahtliku Reservpäästerühma (RPR) liikmetena kadunud inimeste otsingutel Eestis. Meeskonna kapten on Marelle Kurvits ning koerajuhid Piret Koor koos Margman Avatariga, Monika Rusing koos Margman Luminosaga ja Marii Pikkoja koos Margman Viksikuga.

Päästekoerte MM

Meeskonna kapten, Marelle Kurvits, kommenteerib: „Maa-ala oli viis hektarit, aega 20 minutit ja tuli leida kolm inimest. Võttes arvesse Rumeenia loodust, mis Eestiga võrreldes on siiski erinev, siis ei olnud see koertele sugugi lihtne ülesanne. Meeskondlikul võistlusel, kus korraga on töös kolm koera, on ülioluline osa tiimi koostööl, harmoonial ja strateegial. Enne otsingule minemist on vaja teha plaan ja kogu otsingu jooksul sellest kinni pidada. Kuna osalesime MM-il esimest korda ja päästekoerte valdkonna suurte riikidega - on kolmas koht suurepärane tulemus. Eesti koerajuhtide ja kohtunike tase on aastatega väga palju tõusnud. MM-il oli kokku viis kohtunikku ja üks nendest ka Eestist – Margot Luukas.“