Videos nähtavad igapäevased praktikad nagu põrsaste tuimestuseta kastreerimine, sabade lõikamine ja emiste kitsastesse puuridesse pikaks ajaks vangistamine on laialdaselt kasutusel ka Eestis ning enamik Eesti sigu elab samasugustes tingimustes.

Loomakaitseaktivist Weronika, kes dokumenteeris farmi töökultuuri kolme kuu jooksul seal töötades, on saanud kaadrisse ka talitaja jõhkra loomade väärkohtlemise - betoonpõrandale löömise ja kirve varrega tapmise, mis tema sõnul oli samuti sage käitumismuster.

Väga paljud põrsad hukkuvad kannatuste käes ammu enne, kui neist jõuavad kasvada tapale suunatud lihaloomad. Nad surevad aeglaselt ja piineldes oma ema, õdede ja vendade silme all.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad juhib tähelepanu ka emiste tavapärastele elamistingimustele tööstuslikes seafarmides, mis on samuti tavapraktika Eesti seafarmides. Emised elavad suure osa oma elust kitsastes puurides, kus nad saavad ainult seista või lamada. Neil ei ole ruumi, et ennast isegi ringi keerata, rääkimata mistahes loomuomaste tegevuste tegemisest või oma poegade eest hoolitsemisest.

Poola põllumajanduse ja maaelu arengu ministeerium on reageerinud paljastatud uurimusele käsuga veterinaarinspektsioonil läbi viia kohesed kontrollvisiidid farmides. „Me ei salli mingil viisil loomade suhtes julma ja patoloogilist käitumist, mis kahjustab Poola põllumajanduse mainet,“ kommenteeris Poola põllumajandusminister Robert Telus.

„Antud video pärineb küll Poolast, kuid ei erine kahjuks kuidagi meie seatööstuses toimuvast. Tuimestuseta kastreerimine, sabade lõikamine, emiste puurid – tänases Eestis on kõik samamoodi,“ tõdeb Eesti farmiloomade heaolu eest seisva organisatsiooni Nähtamatud Loomad kampaaniajuht Merit Valge. „Ühtlasi imporditakse Eestisse väga suurtes kogustes Poola sealiha. Mitmete kaubakettide eeskätt oma märgi all müüdavad sealihatooted valmivad Poolas,“ lisas ta.

Euroopa Komisjon on võtnud eesmärgiks 2023. aasta sügiseks välja töötada seadusettepaneku farmiloomade, sh sigade kitsastes puurides pidamise keelustamiseks.

Selleks, et seadus ka vastu võetaks, on oluline kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide toetus. Allkirjastades petitsiooni ütled Eestit esindavale regionaalminister Madis Kallasele, et ei toeta farmiloomade kitsastes puurides pidamist.