Kas sa teadsid, et Tallinna loomaaias elavad kolm aafrika savannielevanti? Nende nimed on Carl, Fien ja Draay ja nad on sündinud 80-ndate aastate algul Krügeri Rahvuspargis Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Ligi 40 aastat tagasi sündinud elevandipoegi peeti algul kohalikus aklimatisatsioonikeskuses, et harjutada neid inimeste ja tehistingimustega. Peagi viidi elevandipojad Hollandisse ning sealt edasi toodi nad 1985. aasta suvel Tallinna loomaaeda. Tollal vaid poolteise meetri kõrgused elevandipojad elasid esialgu soojalembeliste sõraliste rekonstrueeritud maja ruumides ja 1989. aastal kõndisid nad dresseerijate saatel äsjavalminud elevandimajja.

Aafrika savannielevant on tänapäeva suurim maismaaloom. 20. sajandi keskpaiku sattusid aafrika elevandid hävimise äärele ja üheks elevantide populatsiooni drastilise vähenemise oluliseks põhjuseks oli elevandiluuga kaubitsemine.

Olles mures elevantide ja teiste haruldaste liikide pärast, sõlmisid mitmed riigid ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni – CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), et väga rangelt reguleerida elevandiluust toodetega tehinguid kogu maailmas.

Loomaaia kolm londilist, ligi neljakümneaastased Fien, Draay ja Carl, saavad sel päeval rohkelt tähelepanu ja pakuvad loomaaiakülalistele haaravaid vaatemänge. Ja muidugi kõneldakse elevantide olukorrast looduses ning sellest, mis on ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsioon (CITES) ja miks kujutab selle logo elevanti.

Elevantide päeva programm:

  • Kell 12.00 Elevantide elukeskkonna rikastamine ja treenimine | Emaelevantide sillal

  • Kell 13.00 Elevantide kommenteeritud toitmine | Vaateplatvormil Carli juures

Üritusest osavõtt loomaaia piletiga.