„Meil on väga hea meel, et saime nende armsate inimeste päeva oma neljajalgsete kaaslastega helgemaks teha!“ rõõmustab Pesaleidja kommunikatsioonijuht Marlene Neiland. Ka karvased sõbrad pidasid ilusti vastu - eriti koerapoiss Sepo, kes sai oma silitamisvajaduse seal korralikult täidetud.

„Eakad olid väga rõõmsad ja üllatunud kui koera Sepot ning kasse Karlat ja Claudiat nägid,“ räägib Nõmme Pihlakodu juhataja Merike Merirand. „Meie elanikud tunnevad alati rõõmu loomadest ja väikestest lastest.“

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas

Pihlakodu helistas Pesaleidjale esmakordselt oktoobri lõpus ja soovis varjupaiga hoolealustele tekstiili annetada. Neil vahetati majas sel ajal välja suurem osa tekikotte ja rätikuid. „Juba mõned tunnid hiljem saabusid Pihlakodu töötajad üheteistkümne suure kastiga varjupaika,“ jagab Pesaleidja MTÜ juhataja Karmen Kruus, „Jäime pikemalt jutustama ja pakkusin välja idee neid detsembris koos kiisudega külastada.“

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas

„Pole ammu saanud kogeda nii puhast emotsiooni, nagu lemmikloomadega Pihlakodu käies,“ tõdeb Karmen. Kokkuvõttes läks kõik väga hästi - kiisusid ja koer Sepot said näha ja silitada enam kui 40 Pihlakodu elanikku. Niisiis langetatigi otsus juba jaanuaris loomakesed uuesti kaasa haarata ja taas hooldekodu külastada.

Pihlakodu töötajad on mõelnud, et hooldekodus võiks ka alaliselt üks kass või koer elada, kuid sellega on üks aga. „Loomal peaks olema peremees, kes tema eest hoolitseb ja jalutamas käib,“ selgitab Merirand, „Ja siiski on ka neid, kes on kas allergilised või ei soovi muudel põhjustel kokkupuudet loomadega.“ Seevastu on Pihlakodu alati valmis aeg-ajalt koeri, kasse või muid loomi külla kutsuma. Pihlakodu vahvaid elanikke on varasemalt külastanud ka jänesed ja tibud.

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas