• Ilmselt on mõni uus mänguasi number üks asi, mis koerte kingikotti rändab. Olgu see siis pall, ketas, nöörijupp või midagi närimiseks mõeldut. Mõne koera (või kassi) käes kestavad mänguasjad küll vaid mõne minuti, aga millal siis veel seda lustimisrõõmu pakkuda, kui mitte jõuludel. Samas on turul juba omajagu mänguasju ka jõulisematele närijatele-tirijatele.

  • Kui eelnevaist miski ei kõneta, siis on alati võimalik panna kingipakki näiteks interaktiivne mänguasi, kus loom peab snäki kätte saamiseks veidi nuputama või siis hoopis lakkumismatt, mis on heaks rahustajaks. Mõlema osas leiab poodidest laia valiku erineva stiili, välimuse ja raskusastmega tooteid.

  • Nuuskimine on koerte jaoks põnev, kuid ka väga väsitav tegevus. Nuuskimismati või nuuskimispalli abil muutub muidu tavaline igav söögikord koheselt huvitavaks ja boonusena on see hea viis kuhjunud energiat vabaks lasta.

  • Üle ega ümber ei saa ka snäkkidest. Inimestena tahaksime ju ka vahel midagi head ning teistsugust ja ilmselt mõtlevad nii ka koerad-kassid. Miks mitte pista kingikotti mõned maiusetopsikesed, sest hetkel on tavapäraste kõrval saadaval ka spetsiaalselt jõuludeks valmistatud eripartii armsaid kuusekujulisi kana-lamba maiuseid. Pikema närimisnaudingu jaoks võib mõelda erinevate kuivatatud naturaalsete maiuste peale, näiteks nagu kõrvad või nahk. Alati võib ka ise midagi maitsvat meisterdada ja kuuse alla panna – ühe lihtsaima retsepti leiad näiteks (Halloweeni-teemalisest) postitusest.

Ehk vajaks su koer aga hoopis uut pesa või kass mõnusalt krõbisevat kraapimispuud? Mõlema puhul on kaubanduses leida äärmiselt erineva suuruse ja hinnaga tooteid. Kindlasti on su karvane (või karvutu) sõber rõõmus, kui saab uue aasta pehmes ja kohevas pesas või uue kraapimispuu otsast teraselt alla vaadates vastu võtta.

  • Miks mitte vaadata üle ka oma lemmiku muu varustus? Ehk on tal vaja uut kaussi, jalutusrihma või näiteks trakse? Kommertsiaalsete valikute kõrval on meie väikses Eestis ka omajagu väiketootjaid, kelle valikust leiab kindlasti igaüks midagi uut ja huvitavat.

  • Elamus. Elamuskingitus on sõna, mida kasutame peamiselt inimestele mõeldes, kuid miks mitte kinkida elamus ka oma sõbrale. Näiteks lubadus ta uuel aastal mõnda (uude) trenni viia, väike nädalavahetuse-reis, kus segamatult üks-ühele aega nautida (muidugi juhul, kui võõras keskkond koerale rohkem stressi kui rõõmu ei tekita) või lihtsalt mingi täiesti uue ja huvitava koha külastus. Kindlasti oskab iga loomaomanik ise kõige paremini öelda, mis täpselt tema lemmikule põnev võiks tunduda.

  • Üllatuskast – tänapäeval on erineva sisuga üllatuspakikesi olemas nii koertele kui kassidele. Alati jääb oht, et paki sisu saajale ei meeldi, kuid põnev üllatus ju siiski!

  • Kui ükski neist ideedest esimese hooga ei kõnetanud, siis on võimalus osaleda ka erinevates „Secret Santa“ projektides, kus igaüks teeb ühele salaja ning juhuslikult valitud osalejale pakikese ning saab samamoodi ühelt salajaselt jõuluvanalt paki vastu. Kõigil on erinev maitse ja harjumused ning sellise mänguga võib sattuda vägagi huvitavate uute leidude ja tulevaste lemmikute otsa!

  • Ja kõige tähtsam kõigist – kinkige aega. See on kõige väärtuslikum kingitus nii meie neljajalgsetele kaaslastele kui ka perele ja sõpradele. Aeg on meie kõige kallim vara ja koosveedetud ajast ei ole midagi olulisemat ega paremat. Ka kõige uhkemad pesad, kõige lõbusamad mänguasjad ega grandioossemad hõrgutised ei tähenda midagi, kui saadud emotsioone kellegagi jagada ei ole. Seega, tehke oma neljajalgsetele sõpradele tore pakike, et neil oleks ka jõuluõhtul toredat avastamisrõõmu, aga eelkõige proovige leida aega nendega lihtsalt koos olemiseks.

    Allikas: koeratoit.ee