Nähtamatud Loomad paljastas möödunud sügisel seninägematud julmused Eesti puurikanalatest ja algatas koos sellega petitsiooni kanade puurispidamise seadusega keelustamiseks. Petitsioon kogus üle tuhande allkirja juba esimese tunniga. Tänaseks on digiallkirju kogunenud juba üle 17 000. Petitsiooniga saab liituda veel viimaseid päevi.

10. jaanuaril läheb petitsioon lukku ning esitatakse riigikogule. Kampaaniale on õla alla pannud ka armastatud Eesti näitlejad ja muusikud. Värskes videos kutsuvad Inger, Karl Robert Saaremäe ja Elina Pähklimägi toetama kanade puurispidamise keelustamist Eestis.

Vaata videot siit!

Kogu Euroopa liigub kanade puurispidamisest loobumise suunas. Saksamaal, Austrias, Taanis, Luksemburgis, Tšehhis, Slovakkias, Šveitsis ja Belgia regioonis Wallonias on kanade puurispidamine keelustatud. Paljudes teistes riikides on sarnane seadusloomeprotsess veel pooleli. Enamikes Euroopa riikides on suurimad jaeketid, hotelliketid, toiduainete tootjad jt teatanud üleminekust puurikanade munadelt vabapidamise kanade munadele: Lidl, Rimi, Prisma, Maxima, ICA, Aldi, Radisson, Hilton, Four Seasons, Nestle, Unilever, Barilla, IKEA, Vapiano, Circle K jpt.

Üleminek ei saa toimuda üleöö ja on aastatepikkune protsess, aga munatootjad on võimelised kohanema tarbija nõudluse muutustega ja suutelised ümberstruktureerima oma tootmise. Eesti üks suurimatest munatootjatest - Linnu Talu - on lubanud ülemineku täide viia aastaks 2027.

Detsembris lõppes Eesti läbi aegade võimsaim annetuskampaania farmiloomade toetuseks, mille tulemusena hakkas loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad püsiannetajaks või suurendas juba olemasolevat püsiannetust lausa 548 head inimest.

Nähtamatute Loomade põhifookus ongi hetkel kanade puurispidamise keelustamine ja üleminek vabapidamissüsteemidele. Selle suure eesmärgi elluviimise nimel püsiannetajaid kaasatigi. „Pistame rinda suurte korporatsioonidega, kelle puhul ainuüksi turunduseelarved on ilmselt juba mitu korda suuremad kui meie organisatsiooni aasta käive,“ kommenteeris Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering. „Kaasasime toetajatest püsiannetajaid, et tagada vajalikke ressursse läbimõeldud mõjusa kampaania elluviimiseks, võttes arvesse kõiki karusloomafarmide keelustamisest saadud õppetunde,“ lisas ta.

Petitsiooniga saab liituda siin.