8-loolise 16-minutilise filmimuusika lühialbumi „Miisufy“ EP peal on boonuseks muusikalisi episoode digikasside elust, mis filmis endas kuuldaval polnud.

„See laiendab filmiuniversumit kinolinal nähtust laiemaks, ning käsitlen albumit eraldiseisva narratiivse tervikuna“, kommenteerib autor lisaks.

Albumil on kasutatud nii sünteetilisi kui ka naturaalpillidel loodud helisid Aigarile omaste mitmekesiste eksperimentaalsete ning idamaiste kõlavärvidega, milles rockballaad ja ambient on segatud muuseas techno ja house žanritega, olles kahekõnes nii tehis- kui looduskeskkonnas leiduvate džunglitega.

“Miisufy“ keskmes on Miisufy-nimelises äpis tegutsev digikass Miisu, kes alustab inimeste vastu mässu. Filmi idee on tõukunud Tamagotchist. Antud juhul vaadeldakse olukorda aga läbi äppi suletud digitaalsete lemmikloomade silmade.

Värvikireva visuaalse stiiliga lühianimatsioon „Miisufy“ osaleb maailma ühe mainekama filmisündmuse, Sundance’i filmifestivali võistlusprogrammis. Film jõuab publikuni erakordselt tiheda konkurentsi läbinuna – festivalile esitati rekordilised 12 098 lühifilmi, millest jäi sõelale 53. Kokku valiti lühifilmiprogrammi filme 22 eri riigist.40.

Sundance’i filmifestival toimub 18. – 28. jaanuarini 2024. aastal.