Talvine jäljeloendus algas 25.jaanuaril ja kestab sobivate lumeolude korral 31. märtsini. Kui soovid Eesti imetajate talvisel jäljeloendusel kaasa lüüa, toimi nii:

1. Vali selline päev, kui viimasest lumesajust on möödunud eelistatult üks-kaks ööpäeva, et loomad jõuaksid juba parasjagu lumele jälgi teha. Nii on imetajate jäljed värsked ja neid on ka kergem määrata;(võimalusel vali ka selline piirkond, kus vähem inimesi, et hajutatust ja katvust tagada)

2. Vali selline vaatluse teekond, mis oleks võimalikult sirgjooneline ning vastab järgmistele kriteeriumitele: paikneb nii põldude vahel kui ka metsas (vahekord võiks peegeldada erinevate elupaikade levikut piirkonnas, et märgataks nii metsas kui ka avamaal tegutsevaid loomi) ning oleks ka piisavalt kaugel suurematest asulatest (vähemalt 300 m);

3.Läbitava teekonna pikkuseks võiks olla 2-15 km. Mida rohkem kilomeetreid üle Eesti koguneb, seda täpsema tulemuseni üheskoos jõuame!

4. Endale valitud transektil (vaatluse teekond) tuleb üles märkida kõik värsked (s.t. lund mitte täis sadanud) transektiga ristuvad põdra, metskitse, metssea, hirve, hundi, ilvese, metsnugise, jäneste (liigini määrama ei pea, kuid võib proovida) ning orava jäljeread.

5. Edasta vaatlused kohe kas: PlutoF GO äppi vahendusel valides projektiks „Jäljed lumel 2024“ (juhend) saad edastada oma vaatluste kokkuvõtte koos transekti pikkuse, vaatluse kuupäeva ja muu vajalikuga siin asuva“ vormi abil.) GPS-i kasutajad võivad edastada ka lihtsalt oma teekonna gpx faili, kus jäljeread on märgitud punktidena koos vastava liigiinfoga (nt. punkt 1: 2 kitse, punkt 2: 4 põtra vmt).

Täpsemad juhised siin.