Parajalt lumine ja libe vastlapäev lubas liugu lasta kõigil, kel selleks soovi. Jääkarud, ühed loomariigi tuntuimad liulaskjad, ei piirdu aga loomulikult vaid ühe päevaga ja hullavad oma jäises aedikus igal võimalusel. Õnneks on tänavune talv neile lund ja libedust küllaga pakkunud.

Jääkaru vastlaliug

Ilvesed lamavad kõrgel riiulil sulnilt kõrvu, jagavad teineteisele õrnusi, kuid peavad ka ümbrust teraselt silmas. Jaapani makaagid istuvad tihedas kobaras ja koguvad veebruaripäikese soojust.

Jaapani makaagid

Valgesaba-okassead näitasid, et suudavad end upitada ka suure kummuli toru peale, kui stiimuliks on okstest punutud südame külge kinnitatud maitsvad õunad.

Okassigade valentinipäev

Laste loomaaia kitsedele aga valmistati murugraanuli-päevalilleseemne trühvleid. Oh seda elevust ja ahnet matsutamist, mis siis järgnes!

Kitsede valentinipäev

Kaksvarvas-laisikud uurisid punast südamepatja ja pehmeid mängulaisikuid.

Laisikute valentinipäev

Vaateklaasile kleebitud südant ja pehmet mängusaarmast käisid uudistamas ka sõrmiksaarmad. Vihmametsa peremees hõbefaasanikukk Joosep aga vaatas huviga südamekujulisse peeglisse.

Hõbefaasan südamega

Neljapäeval toimus vangerdus kaameliaedikutes: soliidne isaskaamel Hasan lasti kokku kolme emaskaameliga, Hasani tütar Gizel aga sai kaaslaseks noore valge isaskaameli Bulati.

Kolimine ajas kaamelid tülli

Suurt kasvu uhke hoiakuga heasüdamlik Gizel ei olnud algul üldse rahul, et ta karja juurest kõrvalaedikusse eraldati. Ta undas, ajas Bulatti taga ja hammustas teda küürudesse, kuid mõne aja pärast siiski rahunes veidi.