ELS kutsub kõiki kassi- ja koeraomanikke oma lemmikuid viima steriliseerimisele ja kastreerimisele, vältimaks soovimatuid järglasi, jooksuaja poolt põhjustatavat stressi ja ebameeldivat käitumist. Kampaaniaga on liitunud loomakliinikud, kes pakuvad steriliseerimist ja kastreerimist soodsama hinnaga.

Erinevalt inimestest ei ole loomadel järglaste saamine emotsionaalne ning läbimõeldud otsus. Loomad lähtuvad oma instinktidest ega tunne kurbust saamata jäänud pesakonna pärast. Samuti ei suuda poegade ema peale järglaste üleskasvatamist vastutada nende edasise saatuse eest. See ülesanne jääb loomaomaniku kanda.

„Steriliseerimata kass võib ühe aasta jooksul poegida mitmeid kordi, lisaks võivad tema järglased aasta jooksul saada juba oma esimesed järglased. Seega võib aastaga üks kassipaar saada kokku peaaegu 30 järglast. Arvestades, et täiskasvanud loomapojad annavad omakorda järglasi, võib teisel aastal kassiperes olla juba 70 poega, kolmandal 175 ja neljandal aastal võib algsel paaril olla kokku juba peaaegu 3000 järglast. Ka koerad võivad aastas mitu korda poegida ja ühes pesakonnas võib olla isegi 12 kutsikat,“ kommenteeris ELSi otsese abistamise juht Margit Midro.

Looma steriliseerimine ja kastreerimine võib muuta positiivselt ka looma käitumist. Kastreeritud või steriliseeritud loomadel ei ole jooksuaega, seega nad ei meelita ligi võõraid loomi, reeglina ei märgista ega häälitse jooksuajale omaselt ning püsivad oma territooriumil. Üldjuhul saavad kastreeritud või steriliseeritud loomad omavahel paremini läbi ja nende agressiivsus väheneb. Kastreeritud või steriliseeritud loomad võivad võtta kaalus juurde, kuid kaal on kontrollitav kindlate söögikordade kehtestamise ning liikumisega.

Kampaania algab 1.märtsil ja kestab kuni märtsi lõpuni. Aja loomaarsti juures saad broneerida juba täna. Pane tähele, et mõnes kliinikus saab soodustusega steriliseerida või kastreerida ka küüliku.

Kliinikute nimekirja ja kontaktid leiad siit.