Sõbrakuu raames külastas Pesaleidja varjupaik nädala alguses Nõmme Pihlakodu, kuhu neid juba pikisilmi tagasi oodati. Loomulikult võeti kaasa ka neljajalgsed sõbrad - vahvad kiisupoisid Nurru ja Sander ning koerapoiss Sepo, kes suutis juba möödunud korral kõigile südamesse pugeda.

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas

Kiisud ja kutsu said esialgu rahulikult Pihlakoduga tutvuda ning seni tundmatuid lõhnu uudistada. Kassipoiss Sander oli uues keskkonnas nagu kala vees, lunis kõigilt pai ja viskus igas toas põrandale pikutama. Hea meelega oleks ta vist sinna elamagi jäänud! Sepo oli esialgu väga elevust täis ega teadnudki kohe, keda või mida esimesena nuuskima minna, ent pärast mõnda omaniku antud maiust, rahunes temagi.

Nii mõnestki toast, kuhu sisse astuti, võis kuulda eakate rõõmsaid kilkeid: „Oi, kiisud mulle väga meeldivad!“ Ja koerainimesed said samal ajal Sepoga juttu ajada. Selleks, et mitte neljajalgseid seltsilisi liialt väsitada, seadsid töötajad siiski tunni aja möödudes sammud kodu poole.

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas

Pesaleidja töötajad ja vabatahtlikud loodavad, et väike külaskäik pakkus Pihlakodu eakatele rõõmu ning õnnestus nende päeva veidi päikest juurde tuua. Hooldekodu elanike lähedastel pole võimalike loomade poolt sisse toodavate nakkuste pärast muretseda vaja - kõik neljajalgsed külalised on korralikult vaktsineeritud.

Pesaleidja loomad Pihlakodus külas