Säde minevik ei ole olnud lihtne. Ta on umbes nelja-aastane emane kass, kes jõudis varjupaika koos oma kolme väikese pojaga. Ta hoolitses poegade eest ja kasvatas nad üles nagu üks õige emakass. Tema pojad on nüüdseks kõik oma uutesse kodudesse kolinud ning nüüd ootab Säde enda võimalust.

Sädel ei ole iialgi olnud päris oma kodu. Aastaid on ta elanud õues, kasvatanud üles mitmeid pesakondi ja nüüd lõpuks jõudnud kohta, kus ei pea muretsema, mida süüa või kuhu vihma ja tuule eest sooja pugeda. Kuna Säde ei ole kunagi varem elanud kodukassi elu, võib ta esmakohtumisel paista üsna pahura olemisega ja inimese vastu huvi ei tunne. Küll aga on toit see, mis talle väga meeldib ja teda motiveerib. Talle õiget maiuse pakkumisel lööb Säde isegi valju nurrumootori lahti. 

Paikäsi on Sädele veel natukene hirmutav, kuid toidukausi juures laseb ta end juba silitada, sest toit maitseb ju nii hea ja ega paikäsi ka liiga tee. Kuigi Säde on veidi hirmul ja kardab, on ta väga vapralt ja kannatlikult lasknud endale kõik vajalikud protseduurid teha. Nüüd on Säde korralikult uude koju minekuks ette valmistatud ja ootab külastajaid kassituppa.

Kui soovid Sädega Varjupaikade MTÜ Läänemaa varjupaigas tutvuda, siis täida esmalt sooviavaldus kassi profiilil vajutades "Paku kodu".

Veebruaris tähistavad varjupaigad sõbrakuu kampaaniat “Sõpra tunned sabast, ja kutsuvad selle raames võtma varjupaigast kassi või tegema kassidele annetuse. Kampaaniat toetab PetCity.