Esimest kägu kohtas 21. aprillil Võrumaal Ruhingu külas aasta linnu meeskonna liige Riho Marja. „See isend kukkus veel küllalt tagasihoidlikult raagus metsas,“ kirjeldas Marja esmakohtumist. „Tegemist pole aga sugugi väga varajase saabumisega: 1957. aastal kohati kägu juba 10. aprillil ning 1948. ja 1954. aastal registreeriti kõige varasem käovaatlus 11. aprillil,“ lisas ta.

Eesti Ornitoloogiaühing palub käesoleva aasta jooksul kuuldud ja nähtud kägude vaatlused kirja panna nutirakenduses PlutoF GO. Vajalik on üles märkida vaatluse tegemise täpne asukoht, kuupäev ja kohatud isendite arv. Sisestatud vaatlusi saab vaadata portaalist eElurikkus ning andmete põhjal saab hinnata käo levikut ja arvukust Eestis.

Käesoleva aasta linnuks valitud kägu saabub Eestisse tavaliselt mai esimestel päevadel, mõnel aastal aga isegi juba aprilli lõpus. Lahkub ta augustis, kuid mõnda hilinejat on kohatud veel ka oktoobri keskpaigas.Aasta linnu projekti veab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.