Üheksandat korda toimuv konverents kannab tänavu pealkirja „Loomaõigusluse (ümber)hindamine: strateegiad, dilemmad ja suunad“. Selle esimeses osas tuuakse esile veganlusega seonduvaid konflikte ja väljakutseid ning ettekannetega esinevad Kaunase Tehnikaülikooli ajaloo- ja kunstiteooria professor ja Rahvusvahelise Semiootikainstituudi juht Dario Martinelli, Tallinna Ülikooli soouuringute dotsent Kadri Aavik ning ajakirjanik ja Praha Anglo-Ameerika Ülikooli ajakirjanduse, meedia- ja visuaalkunsti õppejõud Christopher Sebastian.

Päev jätkub globaalsete ja kohalike mõjude mõtestamisega. Näite vegan-aktivismist Jaapanis toob Melbourne’i Ülikooli doktorant Ruby Ramsden ja Iisraeli kõrbes elava kogukonna eluviisi tagamaid tutvustab kultuuriantropoloog, Tallinna Ülikooli vilistlane Lucya Passiatore.

Viimases ettekanneteplokis mõtisklevad Loomade Vabastusrinde (Animal Liberation Front) üks asutajaliikmetest Ronnie Lee ja VINE varjupaiga kaasasutaja pattrice jones loomaõigusluse tuleviku üle. Lisaks vaadatakse ning arutatakse konverentsil koos ka kollektiivi just wondering… animeeritud esseesid.

Konverentsipäeva lõpetab kell 16.15–17.45 kohvikus Nihe toimuv ja kõigile avatud eestikeelne aruteluring „Eestkosteorganisatsioonide koostööst Eestis: võimalused ja takistused“ . Nihe asub Telliskivi loomelinnakus aadressil Telliskivi 60a-2 ja on ligipääsetav ka liikumispuudega inimestele.

Millised võiksid olla Eestis erinevates valdkondades tegutsevate eestkosteorganisatsioonide ühised eesmärgid? Kas ja kuidas saaksid teha koostööd inimeste ja loomade õiguste eest seisjad? Kus peidab end realiseerimata potentsiaal ja mis on koostööd pärssivad peamised takistused?

Arutelul osalevad erinevate sotsiaalse õigluse eest seisvate organisatsioonide esindajad ja valdkonna eksperdid: Aili Kala Eesti LGBT Ühingust, Aet Kuusik Feministeeriumist, Tallinna Ülikooli nooremteadur Sara Arumetsa ja Katrin Jõgisaar Bioneerist ning Arusaamise Agentuurist.

Arutelu modereerib Loomuse kommunikatsioonijuht Farištamo Eller.