Meeskonnas on kolm pommikoera - kaks päästeametist ja üks sõjaväepolitseist, lisaks koerajuhid. Autodega asutakse teele juulikuus ning kodumaale pöördutakse tagasi augustis. „Kõik Eestis tegutsevad pommikoerad on väga kõrgel tasemel ja see tegi valiku keeruliseks. Valikul sai määravaks koerajuht,“ ütles Põhja pommigrupi juht Raido Taalmann.

Päästeameti pommikoerad

Ta lisas, et koerte peamine missioon on turvalisuse tagamine: „Millised on objektid, kus eesti koerad tööle hakkavad ja milline on töögraafik, selgub kohapeal. Eesti meeskond töötab koos ja kindlasti teeme koostööd ka teiste riikidega.“

Päästeameti pommikoerad

Kuna koerte ja demineerijate töö olümpiamängude turvalisuse tagamisel ei erine tööst, mida koerad teevad Eestis näiteks VIPide või laulu- ja tantsupeo turvalisuse tagamisel, ei pidanud neljajalgsed teenistujad läbima eriväljaõpet. „Mastaabid on lihtsalt suuremad,“ tõdes Taalmann. „Pommikoer peab sõltumata sellest, kus ta töötab, jääma rahulikuks ja suutma ignoreerida kõrvalisi segajaid.“

Tema sõnul jagub pommikoertele ka Eesti piires tööd piisavalt. „Kui meeskond tuleb tagasi, jätkab see tööd oma vanadel ametikohtadel, ka teenistuskoerad jätkavad oma teenistust. Kui koertel ei ole parasjagu vaja turvalisuse eest hoolt kanda siis on nende töö treenida,“ selgitas ta.

Päästeameti pommikoerad

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena