See on seninägematu rändnäitus eriilmelistest videotest, virtuaalreaalsusest ja interaktiivsetest mängudest, mis kirjeldab tööstusliku loomakasvatuse tegelikkust Euroopas ja nägemust, milline see hoopis võiks olla.

Treiler „Loomade kaitseks“ on loodud Rootsi juhtiva loomakaitseorganisatsiooni Projekt 1882 initsiatiivil ja liigub terve suve jooksul läbi suurimate Euroopa linnade, eesmärgiga tõsta tarbija teadlikkus tööstuslikust loomakasvatusest, juhtida loomade õigusi puudutavad küsimused EL-i Komisjoni päevakorras kõrgemale ja seeläbi vähendada loomade kannatusi.

Tallinnas aitab rändnäitusel kanda kinnitada farmiloomade heaolu eest seisev organisatsioon Nähtamatud Loomad.

„Kui Projekt 1882 tegevjuht Benny Andresson meile seda treilerit esmakordselt tutvustas ja Tallinnasse toomiseks pakkus, siis olime muidugi kohe kahe käega poolt ja tegudeks valmis,“ ütleb Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering. „See on suurepärane võimalus ka meie ühiskonnale paotada kiivalt suletud tööstusfarmide uks. Treileri ekspositsiooni on kaasatud näiteks ka meie filmitud materjalid Eesti puurikanalatest,“ lisas ta.

Megatreiler „Loomade kaitseks“ on Tallinnas, Balti Jaama Turu Depoo alal 13. ja 14. juunil, kõigile tasuta külastamiseks kella 12st 20ni.

Kuus suurt ekraani erineva sisuga tööstusliku loomakasvatuse varjatud telgitagustest. Sinna hulka visiooni maailmast, kus loomi austatakse kui tundlikke olendeid, kellel on õigus omaenda elule.

Neljapäeval, 13. juunil kell 13 esitleb Nähtamatud Loomad megatreileris uut raportit „Eesti toidufirmade üleminek puurivabade munade kasutamisele“, mis annab hea ülevaate meie toitlustusega seotud ettevõtete arengutest ja lähiaja plaanidest seoses puurikanade munade müügist ja kasutamisest loobumisega.

Raporti esitlusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mida saab teha siin.

„Loomade kaitseks“ Euroopa turnee peatuspaigad:

6.-9. juuni Helsingi

13.-14. juuni Tallinn

17.-18. juuni Riia

22.-23. juuni Vilnius

26.-28. juuni Varssavi

03.-05. juuli Berliin

09.-10. juuli Bratislava

13.-15. juuli Praha

19.-20. juuli Ljubljana

24.-26. juuli Budapest

27.-28. august Madrid

02.-03. september Lissabon

07.-08. september Porto

14.-15. september Barcelona

02. oktoober Brüssel