Miks ei tohi ise, oma tarkusest, linnupoega kasvatada?

-See on seadusega keelatud.

-Igal linnuliigil on oma kindel menüü. Tihti arvatakse ekslikult, et kõik linnud söövad seemneid või vihmausse. Kahjuks ei ole olemas universaalset menüüd, mis sobiks kõikidele linnuliikidele. Vale toit põhjustab toitainete defitsiiti, väärarenguid ja võib olla linnule saatuslik.

-Linnupoja kasvatamise ainueesmärk on tema taasvabastamine loodusesse. Ühing on palju näinud seda, et kogenematu linnupoja kasuvanem kipub lindu nunnutama ega raatsigi teda lõpuks loodusesse tagasi lasta. Paraku tuleb seda teha.

Linnupojale iseseisva elamise ja ellujäämise kunsti õpetamine on keeruline protsess. Kui seda pole tehtud, siis ei jää lind täiskasvanuna looduses ellu. Metslind peab inimest kartma ning suutma leida loodusest toitu ka siis, kui ta on kasvanud inimese hoole all.

Neil, kellel on huvi ja soov kasvatada linnupoegi, on võimalus liituda Eesti metsloomaühinguga ja teha seda seaduslikult ning kogenud juhendajate abiga. Üheskoos saab kindlustada linnupojale parimad võimalused ellujäämiseks.

Kui leiad linnupoja ja oled tema pärast mures, siis ära võta teda esimese asjana endaga koju kaasa. Konsulteeri Eesti Metsloomaühinguga telefonil 5632 2200, kirjuta Facebooki või e-mailile (info@metsloom.ee). Nemad hindavad, kas linnupoeg vajab abi.