Möödunud nädalal saabus Tallinki laevaga Megastar Soomest Korkeasaari loomaaiast Tallinnasse peatselt avatava Tallinna loomaaia uue Tiigrioru ekspositsiooni kõige uuem liige, emane amuuri tiiger Ohana. Tiigrioru kolmandat tiigrit saatis merereisil mõlema loomaaia personal ning see toimus Tallink Grupi, Helsingi Korkeasaari loomaaia ning Tallinna loomaaia koostöös, transporti toetas Tallink Grupp. Sel suvel on plaanis ettevõtte toel Tiigriorgu tuua veel neljaski tiiger, isane amuuri tiiger Aleksander.

„Mõistagi tekitab sellise erilise reisija ülevedu natuke elevust ja õhinat, ning see on teistmoodi kogemus, kuigi laiemas plaanis on laevameeskonna jaoks ikkagi tegemist ühe spetsiaalselt ettevalmistatud nö kaubaühiku üleveoga,“ muheles Megastari kapten Urmas Mets. „Suuremaid loomi transpordime me vastavalt ettevalmistatud treilerites ja selleks kohandatud kaubaveoühikutes-haagistes, ennekõike tähendab see laeva jaoks, et peame paigutama selle kaubaühiku vastavalt omaniku soovidele ja tagama looma jälgimiseks ning looma eest hoolitsemiseks reisi ajal vajalikud tingimused. Meil oli hea meel anda oma panus ja tagada tiiger Ohanale ja tema saatjatele kõik vajalikud tingimused, et merereis mööduks meie eksootilisele reisijale, nagu ka kõikidele teistele meie headele reisijatele sellel väljumisel, võimalikult sujuvalt, turvaliselt ja ohutult,“ ütles kapten Mets.

„Kõikide metsloomade puhul, aga eriti just ülimalt intelligentsete ja tundlike tiigrite puhul, on väga oluline tagada võimalikult hea ja sujuv transport, kuna tiigrid on väga tundlikud sõidu suhtes. Teiseks on väga oluline tiigreid sõidu ajal võimalikult vähe häirida, kolmandaks tuleb tagada transpordi ajal õige temperatuur. Seetõttu oli meie jaoks väga oluline tulla oma veokiga laevale viimasena ja saime ka esimesena laevast välja sõita, nagu soovisime, sest meile jäeti autotekile koguni oma eraldi sõidurida. Tallink täitis kõik meie soovid transpordi osas - me ei pidanud järjekorras seisma ega ootama, tuulutus oli ülesõidul hästi tagatud ning meil oli laevas piisavalt ruumi. Täname väga Megastari meeskonda ja kaptenit, nägime, et Tallink hoolib väga meie loomade heaolust,“ ütles Tallinna Loomaaia pealoomaarst kollektsiooni juhi kohustes Aleksandr Semjonov.

Ohana transportimine

„Meie laevadele on kindlasti teretulnud ka meie reisijate neljajalgsed sõbrad,“ ütles Tallink Grupi müügidirektor Marina Jõgi. „Meiega reisib aastas oma paarkümmend tuhat lemmiklooma, viimase viie aastaga oleme oma laevadega kokku vedanud üle 93 000 looma. Tavapäraselt reisivad meiega pigem koerad-kassid, aga veame ka hobuseid ning teisi suuremaid loomi ja aeg-ajalt tuleb ette ka eksootilisi loomi. Väiksemad lemmikloomad saab reisija endaga kaasa võtta ka avalikele reisijate aladele, suuremad loomad reisivad spetsiaalselt kohandatud veokites ja ka kennelis. Koostööd Tallinna Loomaaiaga oleme ka varasemalt teinud, näiteks tõime 2011. aastal Rootsist Tallinna loomaaeda ühe lakkhundi. Amuuri tiiger on kindlasti meie seni kõige eksootilisem loom, keda oleme transportinud, ja meil on väga hea meel, et saime ka sel korral meie headele partneritele loomaaedadele appi tulla,“ lisas Jõgi.

Tänavu suvel augustis kaheaastaseks saav emane amuuri tiiger Ohana on sündinud ja kasvanud üles Soomes, Helsingi Korkeasaare loomaaias. Otsuse Ohana Tallinna loomaaeda toomisest tegi Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumide Assotsiatsiooni (EAZA) amuuri tiigrite paljundusprogrammi koordinaator. Paljundusprogrammi eesmärk on säilitada tehistingimustes elavate ohustatud loomade terved populatsioonid. amuuri tiiger, tuntud ka kui siberi tiiger, on Kaug-Idast pärit kõige põhjapoolsem tiigri alamliik. Praegu elab looduses umbes 500 amuuri tiigrit.

„Meil on hea meel, et Ohana reis tema uude koju sujus väga ladusalt,“ ütles Korkeasaari loomaaia imetajate kuraator Hanna-Maija Lahtinen. „Meie loomaaias oli kasvamas kaks noort emast tiigrit oma ema hoole all ja Ohanal, kui neist kahest iseseisvama loomuga, oli igati hea aeg iseseisvuda ja saada oma territoorium. Temast saab tallinna loomaaia uue Tiigrioru üks esimesi elanikke ja loodame ühel päeval tema poegi sinna vaatama tulla, asume ju Tallinnast vaid lühikese laevasõidu kaugusel,“ lisas Lahtinen.

Eelmisel nädalal Tallinna Loomaaeda saabunud kolme amuuri tiigrit Ohanat, Pootsmanni ja Danutet saavad külastajad imetleda mõne nädala pärast, kui loomad on edukalt kohanenud uute tingimustega. Tallinna Loomaaia Tiigrioru ekspositsioon on külastajatele avatakse külastajatele juunis 2024.