Kui vanaks elavad hundid? Vastus sõltub paljuski hundi elutingimustest. Loomaaias peetakse 10-aastast hunti juba vanaks, 14 aastat elatud hundielu igati tubliks saavutuseks ning ei ole ka teab mis erakordsus, kui mõni võsavillem elab näiteks 17-aastaseks. Looduses on aga hoopis teised lood ning piirkonniti võib huntide oodatav keskmine eluiga tublisti erineda.

Näiteks Eestis, kus huntidele on tugev inimesepoolne küttimissurve (pikema aja keskmisena kütitakse iga-aastaselt 30-50% populatsioonist), on meie kriimsilmade keskmine eluiga vaid 1,9 aastat. See muidugi ei tähenda, et meil vanu hunte üldse poleks. Vanimad Eestis kütitud hundid on olnud 14-aastased.

907F, Yellowstone’i rahvuspargi läbi aegade ühe edukaima hundikarja (Junction Butte) juhtemane, on nüüdseks lausa 11-aastane ja endiselt liikvel!

Ta on peaaegu kolmekordselt ületanud kohalike huntide keskmise eluea ning on nüüd au ja uhkusega 10 kõige vanemaks elanud Yellowstone’i hundi hulgas. Oma karja territooriumi piirkonnas on ta aga lausa esikohal - ükski teine hunt pole iial elanud Yellowstone’i põhjaosas vanemaks kui 907F. Elades üle poole oma elust vaid ühe silmaga, on ta suutnud edukalt oma karja kõiksugu raskustest läbi juhtida.

Loe pikemalt Looduskalendrist!