„Peaaegu kõik Veskimäe talu lambad on olnud lutipudelitalled, kes erinevatel põhjustel olid kas emata jäänud või ei soovinud ema neid toita ja ilma meieta poleks neil suurt lootust olnud. Võtsime nad tuppa sooja ja toitsime lutipudelist, nii nad koos meie pere laste ja koeraga üles kasvasid. Neist said lemmikloomad, igaühel oma nimi ja iseloom,“ rääkis Peikel.

„Kui me koju tuleme, jooksevad nad kopliväravasse vastu, lootes pererahva taskust midagi head saada. Meie lambad käituvad teisiti, kui tavapärane lambakari, nad naudivad inimestega suhtlemist ega võõrasta külalisi. Ja kuni ma neile leiba annan ja neid paitan, lähevad endalgi mured meelest ja tuju heaks. Lambad kuulavad alati rõõmuga kõik mured ära ja määgivad kaasa. Nii tekkiski mõte, et kui lambad meil endal tuju heaks teevad, siis ehk saame seda elamust ka teistega jagada,“ meenutas Peikel lambateraapia sündi.

Veskimäe talu perenaine Kristel Peikel lammastega

Iga lambateraapia seanss algab väikse tutvustusega, mille käigus vastatakse ka küsimustele Veskimäe talust ja lammastest üldiselt. Seejärel jagatakse külalistele välja lambaleib ning igaüks saab ise välja valida oma lemmiku, kellele leiba pakkuda. Kas leiba antakse lammastele läbi aia või söandavad külalised koplisse siseneda ja lammastega otse keset lambakarja suhelda, on igaühe vaba valik. Kui külalistega jutud räägitud, lähevad lambad tagasi oma koplinurka rohtu näksima.

Külastajad on lambateraapia väga hästi vastu võtnud. Mitte ainult linnainimesed, kes pole teisi loomi peale koerte-kasside näinud mujal kui loomaaias, vaid ka varem teistes taludes kariloomadega kokku puutunud külalised rõõmustavad seltskondlike lammaste üle.

„Meil on väga palju positiivset tagasisidet. Inimesed teevad endast koos lammastega pilti ja videoid või lihtsalt seisavad lammaste keskel ja naeratavad. Ja ütlevad, et tulevad siia kindlasti tagasi,“ rääkis Peikel.

Teraapialammaste koplid asuvad Veskimäe talu kodukohviku hoovil, kus saab pärast lammaste silitamist käed pesta ning limonaadi, kohvi, jäätist või värsket saiakest nautida.

Nädalavahetustel on lambateraapia väravad avatud hommikust õhtuni, muul ajal on soovitav lammastega kohtumiseks perenaisele ette helistada. Lambaid saab Reigis vaatama tulla aastaringselt, sest nad kasvatavad endale talveks paksu villakasuka selga ning rõõmustavad külaliste ning leiva üle ka paukuva pakasega.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena