„See on suurepärane võimalus kokku võtta aasta ka loomade jaoks – tunnustada inimesi ja organisatsioone, kes on aidanud loomi hädas, ning samas juhtida tähelepanu valupunktidele, kus on vaja veel palju tööd teha,“ ütles ELSi juhatuse liige Geit Karurahu.

Sellel aastal esitasid loomasõbrad ELSile seitse loomasõbraliku ja kaheksa loomavaenuliku teo kandidaati. Seltsi liikmed ja vabatahtlikud valisid kummastki kategooriast välja kolm kõige olulisemat tegu, mis on pandud avalikule hääletusele. Kuni oktoobri lõpuni on kõigil võimalus anda oma hääl ja aidata valida 2024. aasta kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu.

Loomasõbraliku teo kandidaadid:

  • Kiisupoja päästeaktsioon - klaaspakendi konteinerist päästis Pirita päästekomando kiisupoja;

  • „Loom ei ole asi!“ kampaania ja rahvaalgatus;

  • ELS viis Tallinna linna toel läbi 130 koolitust lemmikloomade pidamisest.

Loomavaenuliku teo kandidaadid:

  • Koer Sämmi jõhker tapmine;

  • Kalamburist Keiti Vilms hülgas oma koera ja jättis ta tänavale külma kätte;

  • Valga linna otsus sulgeda Valga loomade varjupaik.

Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud: uue varjupaiga ehitus Viljandis, Pärnus eaka hüljatud koera päästmine, MTÜde poolt kassikolooniate päästmine, 5 aastat rahvusvahelise loomade heaolu konverentsi korraldamist Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti ning ELSi poolt.

Loomavaenulikest tegudest jäid avalikult hääletuselt välja: hobuse Rudolfi lugu - sõi nälja tõttu liiva, kriitiliselt ohustatud liigi söömist propageeriv festival: Võrtsjärve Angerjafestival „Angerjas peab pidu!“, kriitiliselt ohustatud liigi kaitse alla mitte võtmine Kliimaministeeriumi poolt, surnud varaan ülikooli territooriumil, kassipoegade hülgamine ja hukkamine.

Novembris kuulutab ELS hääletuse tulemuste põhjal välja 2024. aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo. Selts ootab kõiki hääletama oma kodulehel. Hääletada saab siin.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena