Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul võiks teadlikkus loomaheaolust olla oluliselt parem. „Seda näitavad nii ametisse jõudvad pöördumised, aga ka meie enda läbiviidavate kontrollide käigus avalduv pilt. Sageli on loomaheaolu probleemid seotud ka loomapidaja sotsiaalsete probleemidega ning nende lahendamine nõuab tõhusat koostööd kohalike omavalitsuste ning teiste riigiametitega. Igaüks meist saab, kas otse või kaudselt anda oma panuse, et loomad tunneksid end hästi ja abivajaja ei jääks tähelepanuta,“ rõhutab Laurimaa.

Laurimaa sõnul saab amet igal aastal sadu vihjeid loomade võimaliku väärkohtlemise või hooletusse jätmise kohta. „Loomade heaoluga seonduvaid vihjeid oli eelmisel aastal 852. Väga sagedasti on vihjed sellised, mida oleks saanud ennetada, kui loomapidaja oleks teadlikum looma vajadustest ning võtaks vastutust oma neljajalgse eest täie tõsidusega. Ja kui vastutust ei suudeta kanda, on ametil tulnud looma huvides sekkuda. Nii tuli näiteks eelmisel aastal loomapidajatelt ära võtta 270 looma“ selgitas Laurimaa.

Laurimaa rõhutab, et Iga loomapidaja vastutab oma looma tervise ja heaolu eest. „Loomapidaja vastutab oma looma eest ning kui ta sellega hakkama ei saa, siis on ametil õigus loomad võõrandada,“ kirjeldas Laurimaa.

Igaüks meist saab anda oma panuse looma positiivse elukogemuse saavutamises. Juhul kui näed, et loom on hädas, siis teavita sellest ametit. Võid seda teha helistades vihjetelefonile 605 1710 või kirjutades vihje@pta.agri.ee.

Kuni novembri lõpuni on kampaania teavituskanalitena kasutusel raadio, välimeedia ja internet.

Kampaania veebileht annab ülevaate, millele pöörata tähelepanu lemmiklooma võtmisel, loomapidaja vastutusest ja sellest, kuhu pöörduda, kui märkad hädas olevat looma.

Vaata kampaania kujundusi siit.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena