Konverents algab ettekannetega, kus vaadeldakse nii haridussüsteemi, loomade iseväärtust kui ka tarbijakäitumist ning küsitakse endilt, kuidas loomadest rääkida. Ettekannetega astuvad üles Tallinna ülikooli soouuringute dotsent Kadri Aavik, Tartu ülikooli semiootika magistrant Laura Sauga-Tilk, Tallinna tehnikaülikooli õppejõud ja toitumisnõustaja Eliis Salm ning haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro Tallinna ülikoolist.

Seejärel arutlevad tegevpoliitikud Hanah Lahe (REF), Anastassia Kovalenko-Kõlvarti (KE) ja Natalie Mets (SD) selle üle, kui aeglaselt tulevad poliitilised otsused. Vestlust juhib Loomuse liige Maia-Liisa Mürkel. Vestlusringi laiendatakse maailmakohviku vormis ning otsitakse lahendust küsimusele „Mis peaks muutuma, et lõppeks loomade ekspluateerimine?“. Peale seda saavad sõna psühholoog Emily Rosenberg ja arst Marta Velgan, kellega vestleb inim- ja loomaõiguste aktivist Kadri Sikk teemal „Mis motiveerib hakkama ja jääma veganiks?“.

Päeva lõpetab filmi „Hogwood: a modern horror story“ linastus, mille järel vestleb Loomuse projekti- ja programmijuht, juhatuse liige, loomaõiguslane Anu Tensing filmi režissööri Tony Wardle’iga, kellelt saavad ka kuulajad küsida põnevaid küsimusi.

„Põllumajandusloomadest räägitakse tihtipeale kui varast või ressursist, ent unustatakse ära, et tegemist on tundevõimeliste elusolendite. Kui inimeste jaoks on loomafarm lihtsalt see, kuhu põllumajandusloomad kuuluvad, siis looma jaoks on see põrgu – sellest räägime ka päeva lõpus,“ kommenteerib Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. „Selleks, et maailm muutuks loomasõbralikumaks, peame teemast ausalt rääkima. Selleks see konverents ongi korraldatud.“

Lähemalt saab lugeda siit!

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena