1. Napid sotsiaalsed oskused
Mõned koerad on loomu poolest kehvad suhtlejad. See puudutab nii koeri, kes on liiga häbelikud, kui ka neid, kelle käitumine mõjub pealetükkivalt. Allaheitliku loomuga koerad kipuvad enamasti teistelt „karistada“ saama. Kui sul on niisugune suhtlemisraskustega sõber, tasub temaga käia sotsialiseerimise koolitusel.
2. Teistsugune välimus
Reaktiivsete koerte jaoks kujutab suurt kasvu koer endast potentsiaalset ohtu. Mõnda võib häirida ka teistest erinev kehaehitus - olgu siis põlu all sale hurt või hoopis jässakas ja sinise keelega chow chow. Teisalt kimbutab välimuse järgi lahterdamine ka väikesekasvulisi koeri, keda suuremad ning iseäranis just jahikoerad peavad saakloomaks.
3. Agressiivsena mõjuv välimus
Kuigi koer võib käituda täiesti rahulikult, ajab tema välimus teised liigikaaslased segadusse. Näitena võib tuua näiteks tömpkoonulised nagu mopsid või buldogid. Tulenevalt hingamisraskustest toovad nad kuuldavale norskamisele sarnaseid helisid, mida mõni koer võib käsitleda urisemisena ja katsena rünnata. Hämmingut võivad esile kutsuda ka musta koonuga koerad, sest nende puhul tundub teistele, nagu näitaksid nad pidevalt hambaid.
See, kas teiste koertega sobitakse hästi või mitte, sõltub eeskätt koera kutsikapõlvest ja kogemustest teiste koertega suhtlemisel. Kui viimased on piisavalt positiivsed, ei teki ka „eelarvamusi“ teiste koerte suhtes.
Allikas: doogweb.es