Äpardus oli juhtunud keskuse majahoidja hajameelsuse tõttu - 50 ahvi avastasid, et puuriuksed on lahti ning piisas ühel vaid eeskuju näidata, kui veel 43 tema järel põgenesid.

Õnneks ei jooksnud loomad kaugele ja enamik neist jäi teaduskeskuse ümbrusesse, et inimestelt toitu norida. „Me ei taha ahve taga ajada, sest see hirmutaks neid ja sunniks nad kaugemale põgeneda,“ selgitas Alpha Genesise tegevjuht Greg Westergaard.

Yemassee politseijaoskond andis teada, et ahve otsitakse püüniste, termokaamerate ja sööda abil. Politsei hoiatas ka ümberkaudseid elanikke, et nood uksed ja aknad suletuna hoiaksid. Kuigi 39 looma on praeguseks tabatud, liigub veel neli kusagil läheduses ringi.

Tegemist on reesusmakaakidega, kes on loomult väga uudishimulikud ja kartmatud. Ettevõttes kasutati neid kliinilisteks uurimistöödeks, mille eesmärk on selgitada progresseeruvate ajuhaiguste olemust ning leida neile võimalikku ravi.

Ajaleht Post and Courier teatas eelmisel aastal, et Alpha Genesis sõlmis riigiga lepingu 3500 reesusahviga koloonia jälgimiseks Lõuna-Carolinas Morgani saarel, mida tuntakse ka Ahvide Saarena. Seni olid loomad elanud vabas looduses.

Loomkatsete eesmärgil peetavaid ahve on Ameerika Ühendriikides varemgi jooksu pääsenud. Pennslylvanias tegi sadat ahvi vedanud veoauto möödunud aastal avarii, mille järel tosinkond looma ootamatult põgenema sai. Nüüd ahvid kogemata vabadusse lasknud firmat Alpha Genesis on varem karistatud erinevate rikkumiste, seal hulgas veterinaarse kontrolli puudulikkuse pärast.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena