Vurrud pole kassile loodud lihtsalt selleks, et nad ilusad välja näeksid. Need on osa tema kompimismeelest, mille kaudu ta omandab vajalikku infot.

Tavaliselt on kassi kummalgi ninapoolel 12 spetsiifilist karva. Lisaks paiknevad analoogsed karvad veel suu ja silmade kohal (kulmud), alalõual ning esikäppade tagakülgedel. Vurrud on tavalistest karvadest märksa pikemad ja kordades paksemad, neid ümbritsevad närvide ja veresoonte võrgustikud.

Iga vurrukarv on nagu väike hoob, mis reageerib puudutusele. Vurrusid saab kass ka teadlikult liigutada. Nende kaudu tunnetab kass objektide kaugust ja asukohta ning need aitavad toimetada ka valguse puudumisel.

Vurrud on üksiti tasakaaluorganiteks, kaitsevad silmi puru eest ja annavad märku ka kassi meeleolust: rahulik kass hoiab oma vurrud kahele poole laiali, ärevuse ja agressiivsuse korral pöörduvad vurrud sissepoole-asendisse.

Kui vurrud maha lõigata, tunnetab kass ebakindlust liikumisel, ta tunneb end kohmakana ning hüppamine valmistab talle raskusi. Üldjoontes võib öelda, et kass kaotab ühe oma meeltest.

Üks levinumaid uskumusi on see, et kassi vurrud ei kasva kunagi tagasi. Võibolla on see sulle muret teinud, kui su kiisu on mõne vurrudest näiteks kakluse tulemusena kaotanud. Õnneks ei vasta see tõele - vurrudel, justkui teistelgi karvadel, on oma eluiga ning kasvutsükli tempo on sarnane muu karvastiku omaga.

Veel üks rahvasuus leviv müüt - kass ei põgene kodust õue, kui tal vurrud maha lõigata - ei vasta samuti tõele. Vurrude kärpimine lihtsalt raskendab tema liikumist.

Allikas: hogarmania.com

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena