Kesktalvisel veelinnuloendusel tuleb vaadelda veelinde avatud veega mererannikul või siseveekogul. Kesksed loenduspäevad on 18.–19. jaanuaril, kuid oodatud on andmed kõikide jaanuaris tehtud vaatluste kohta.

Loodushuvilised, kes linde veel hästi ei tunne, saavad loendust teha sisemaa veekogudel, kus põhiliseks talvitajaks on hästi tuntud sinikael-part.

Kesktalvise veelinnuloenduse juhendi, loendusankeedi, ranniku loendusalade kaardid ning lingid andmete sisestamiseks leiab ornitoloogiaühingu kodulehelt eoy.ee/kesktalvine-veelinnuloendus.

Vaatlejal tuleb kirja panna kohatud linnuliigid ja isendite arv, täpne vaatluskoht ja -aeg, jää- ja ilmaolud. Mereäärsete vaatluste puhul tuleb ära märkida ka vaatlussektor, mille leiab loendusalade kaartidelt. Andmed tuleb sisestada töölaual PlutoF või rakenduses PlutoF Go. Kindlasti tuleb andmete sisestamisel kirja panna ka vaatlussektor, mitu protsenti sellest vaadeldi ja mitu protsenti vaatlusalast oli jääga kaetud.

Tulemused võib kirja panna ka loendusankeeti ja saata see 31. jaanuariks kesktalvise veelinnuloenduse koordinaatorile Leho Luigujõele aadressile leho.luigujoe@gmail.com või Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005, märksõna „Talvitavad veelinnud“.

Rahvusvaheline kesktalvine veelinnuloendus International Waterbird Census toimub alates aastast 1967 ja sellest võtab osa 143 riiki.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena