„Mina ei saanud sügisel isegi aru, miks Dexter enam jalutama ei taha tulla. Nii rumal koeraomanik olin, et arvasin, et koer on laisk, aga teine lihtsalt ei näinud,“ tunnistab koera perenaine Eveliis, kes oletab, et nägemise kaotuse taga võib olla eelnevalt põetud borrelioos. „See kõlab ju loogiliselt. Igatahes kinnitas silmaarst detsembris, et Dexter on täiesti pime.“

Kaed kahtlustas esimesena groomer, kelle juures Dexter kaks korda aastas endale linnapoisi soengut teha laskmas käib. „Me oleme teinud nalja, et kas sa ei näe oma tuka alt, kuid ma ei osanud aimata pimedust enne, kui groomer kaed märkas. Ma olen end küll ja veel süüdistanud, et silmi varem ei kontrollinud, aga ausalt, ma ei osanud selle peale tulla. Ta käib regulaarselt arstil,“ nendib Eveliis.

Dexter

Nüüdseks on koer pime olnud kolm kuud. Opereerida saab teda vaid välismaal ning operatsiooni tagajärjel on tõenäosus nägemine taastada isegi 90 protsenti.

„Kui vaadata edusamme, mida on teinud nii tema kui ka me ise, siis pole kahtlustki, et aja jooksul läheb see kõik lihtsamaks, kuid siis tulid need hetked, kus ma vaatasin teda ja mul hakkas tast lihtsalt nii kahju. Praegune olukord võtab mängulusti talt ära. Ta on ju täitsa „kutsikas“ veel! Kui ta oleks vanem, siis poleks hakanud operatsiooni peale isegi mõtlema, aga tal on vähemalt pool elu veel ees ja nii suure koerana on see pimedus ikkagi raske. Ma nägin loomaarstil, kuidas ta õhinaga jooksis ühest uksest sisse, teisest välja, siis läks segadusse ja tardus. Mida sa teed 65 kilo kaaluva tardunud koeraga?!“ arutleb perenaine.

Äpardusi juhtub koeral ka mängimise käigus koertehoius, kus ta harjutamas käib: „Dexter sai isegi trepist üles-alla käima, siis oli selle nädala alguses kui proovijalutusel käisime, aru saada, et uus koht, uued lõhnad on tema jaoks liiga palju. Tekitas stressi. Dexter tahtis mängida, teine koer tahtis mängida, aga nad ei saanud teineteise „keelest“ aru. Valge koer ei saanud aru, miks must koer kogu aeg valele poole jookseb ning kui must koer siis valge koera poole jooksis, jooksis ta pidevalt nagu tank talle sisse, sest ta ju ei saanud aru, kus on nina, saba, ribid. Valge koer pahandas musta koera kohmakuse ja ebaviisakuse peale, must koer pahandas valge koera mitte mõistmise (ma ju olen pime!) peale.“

Dexter

Eveliis on konsulteerinud ühe Läti loomakliinikuga, mis on valmis Dexteri lõikuse ette võtma. Selle hind algab 3500 eurost, lisaks eelnevad proovid, testid, uuringud, reisikulud ning järelravi. Viimased kergitavad kogu ravi maksumuse ilmselt kahekordseks. Kuigi koerale on tehtud kindlustus, ent see hüvitab ravijuhtumi kohta üksnes 1000 eurot.

Nii võtab Dexter südame rindu ja palub, et teda aidataks. Annetuse saab teha tema perenaise kontole EE327700771006445626 , Eveliis Kund-Zujev, selgitus „Dexter“. Kui raha peaks laekuma rohkem, kui ravile kulub, lubab perenaine selle annetada mõnele loomade varjupaigale, kellest ühele on ta niigi püsikorralduse teinud.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid