Kuhu sa nüüd lähed?

Kindlasti oled tähele pannud, et iga kord kui sa asud oma toimetusi tegema, hüppab sinu koer oma magamisasemelt püsti ja vaatab sulle ootusärevalt otsa justkui küsides: “Kuhu sa nüüd lähed ja mida me koos tegema hakkame?” See ootusärev pilk on sulle ju ometi tuttav. See saadab sind sind siis, kui sa hakkad hommikusööki valmistama ja siis, kui sa lähed prügi välja viima ja ka siis, kui sa ennast riidesse paned, et korraks poes ära käia. Koera kõrvad on püsti, saba vonkleb vasakule-paremale ja tema pilgus on selge vihje: temaga võid sa alati arvestada, tema on valmis tulema sinuga kõikjale!

Ütle, et sa armastad mind rohkem kui kassi

Juhul, kui sinu koer peab eluaset kassiga jagama, tahab ta alati näidata, et tema on parem. Selleks on ta valmis kassilt isegi trikid ja nipid üle võtma. Kui kass tõuseb tagumisetele käppadele, et sinu peos olev juustutükk paremini hammaste vahele ampsata, on ka koer kohal, et samuti maiust saada. Ta tõstab esikäpad õhku ja ootab, millal tema keele peale midagi maitsvat langeb, sest miks tema ei peaks saama? Kass ju sai!

Palun vabandust nende näritud kingade pärast

Pole vast olemas koera, kes poleks mõne pahandusega hakkama saanud. Pea igale koeraomanikule on tuttav see kahetsev ja süüdlaslik ilme, kui loom on aru saanud, et tema peale ollakse mõne koerustüki tõttu tõsiselt pahane. Kui ta on katki närinud sinu uue kingapaari ja saab aru, et oled lähenemas sellele kohale, kus kingade kallal toime pandud mõrvatöö aset leidis, muutub tema ilme süüdlaslikuks, kõrvad langevad alla ja saba asend annab märku, et rõõmustamiseks pole üldse põhjust. Ta teab väga hästi, mis pahandusega on ta hakkama saanud, kuid andekspaluv ilme on kõik, mida ta saab anda.

Patsuta mind esimesena!

Tuled õhtul töölt koju. Kui kass jälgib sinu saabumist esialgu eemalt, sirutab ennast nõtkelt ja alles siis hakkab sinu poole tulema, siis koer annab iga oma keharakuga teada, et terve tööloleku aja mõtles ta ainult sinu peale! Ta viskab end sinu sinu ette maha, käpad õndsalt kõhu peal, justkui andes märku: “Näe, siin ma olen, paita mind esimesena!”

Miks tema võib köögis olla, aga mine mitte?

Koer tahab alati meeldida, nõuab tähelepanu ja tahab kinnitada, et tema on alati parem kui kass. Näiteks olukorras, kus sina köögis süüa valmistad ja jalus toimetava koera tuppa ajad, samas lased kassil rahulikult köögis aknalaua peal magada, tunneb koer, et peab koheselt märku andma, et tema ongi sinu tegelik lemmik. Ta heidab pilgu kassi poole justkui küsides: “Miks kass võib köögis olla ja ühe silmaga tuvisid piiluda, aga mina ei või pealt vaadata, kuidas sa suppi keedad ja mõne viineri nuruda?” Õnneks on koer lepitusaldis ja alati valmis oma pettumuse maiuse vastu vahetama!

No tee juba rutem!

Käes on puhkepäev. Pere hakkab sättima ennast väljasõidule. Koer haistab juba õhust, et midagi erakordset on toimumas. “Rarr-raarrrrr-rarrrr," õhutab ta söakalt takka, et kõik ennast kiiremini liigutaksid. Seda ütleb ta ka siis, kui on vaja kiirustada toidukausi täitmisega või tuleb visata palli.

Allikas: Allwomenstalk