Koaalad

On üsna raske uskuda, et maailma ühel armsamal ja pehmemal loomal võib olla ka vägivaldne pool. Tavaliselt hoiavad need üliarmsad olendid omaette ja neil on kindel päevakava, mis hõlmab söömist ja magamist. Küll aga paljud inimesed ei tea, et koaalad võivad isegi liigikaaslaste suhtes vägivaldsed olla, rääkimata siis koertest või inimestest, kes nende elu-olu häirivad.

2014. aasta detsembris hammustas tige koaala Lõuna-Austraalias Mary Anne Forsterit sel ajal, kui naine üritas oma kahte koera koaala käest päästa. Koaala pures hammastega naise jalga ja keeldus lahti laskmast. Viimaks õnnestus naisel looma lõuad lahti kangutada, mispeale koaala alla andis. Tekitatud haavu tuli arstidel õmmelda.

Koprad

Koprad on tuntud oma kollaste pikkade hammaste ja ehitusoskuste poolest. Pealtnäha on nad rahulikud tegelased, kes hammastega puid maha võtavad ja veekogudesse oma eluasemeid rajavad. Aga tegelikult on nad territoriaalsed ja neile ei pruugi sugugi meeldida, et keegi teine nende elupaigas toimetab.

Üks omalaadne juhtum on teada Valgevenest, kus kobras ründas kalameest, hammustades viimast reide. Kalamees suri reiearteri purunemisest tekkinud verekaotusesse.

Veelgi tigedam, kui täiesti elujõuline ja terve kobras võib olla kobras, kes on marutõves. Kanadas on teada juhtumeid, kus marutõves koprad on veekogudes ujujaid jälitanud ja teada on juhtum, kus USAs Virginia osariigis asuvas Bancrofti järves ründasid koprad ühte 83-aastast vanaprouat, kes oli parajasti supelnud. Šokis proua keeldus edaspidi seda paika külastamast.

Lehmad

Tõepoolest, kõik lehmad ei ole sugugi tigedad ega agressiivsed, aga need kes on, võivad olla tõeliselt hirmuäratavad. 1920ndatel ja 1930ndatel püüdsid sakslased aretada spetsiaalset tõugu lehma, kes oleks suurt kasvu ja tige nagu pull.

Vendadest zooloogid, Heinz ja Lutz Heck hakkasidki otsima võimalust taastada väljasurnud metsikud härjad, kellest räägib germaani mütoloogia ja kes asustasid mitmeid sajandeid tagasi alasid Euroopas, Aasias ja Põhja-Aafrikas. Viimane teadaolev isend suri 1627. aastal Poolas.

Zooloogidest vennad kujutasid oma vaimusilmas ette maailma, kus nad saaksid küttida uhkeid, suursuguseid ja vihaseid härgi ning asusid aktiivselt tõuaretusega tegelema, valides välja agressiivsemad ja tugevama kehaehitusega Hispaania võitlushärjad.

Peagi puhkes aga Teine maailmasõda ja planeeritud projekt jäi suuremas osas soiku. Superlehmad, keda oli vendadel paljundada õnnestunud, elasid aga edasi. Neid on võimalik osta veel tänapäevalgi. Farmer ja fotograaf Derek Gow ostis 2009. aastal mõned lehmad oma Inglismaal asuvasse farmi, kus tal õnnestus elukaid ka paljundada. Farmer ise sõnas, et need võimsad lehmad võivad tappa igaühe ja nendega tegelemine polevat üldsegi naljaasi.

Delfiinid

Kõlab uskumatult, aga ka delfiinid võivad oma tumedamat poolt näidata. 1990ndatel leiti Atlandi ookeani mõlemal kaldal hukkunud ja lõhkikistud pringleid ja väikeseid delfiine, kes olid lainete poolt kaldale uhutud. Viimaks jõudsid teadlased järeldusele, et massilise hukkumise põhjuseks olid isased delfiinid, kes tapsid endast väiksemaid loomi, kaasa arvatud omaenda poegi. Tegid nad seda sellepärast, et neil käis väiksematest jõud lihtsalt üle.

Luiged

Suurbritannias Walesis kogus negatiivset kuulsust luik nimega Hannibal, kes tappis 15 luike ja vigastas tuhandeid teisi liigikaaslasi. Tavaliselt lõi ta oma ohvreid nokaga, peksis tiibadega, murdis nende varbad ja hoidis nende päid niikaua vee all, kuni ohvrid uppusid. Peale igat mõrtsukatööd kõndis luik uhkusega tapetu ees, demonstreerides oma "saavutust" uhkelt ka oma kaasale - luigele, keda tunti proua Hannibali nime all.

Jõehobud

Tagasihoidlike ja heatahtlike hiiglastena näivad jõehobud tapavad aastas rohkem inimesi, kui seda teevad lõvid, tiigrid või karud. Jõehobud võivad olla väga agressiivsed. Ehkki nende kopsaka ja toeka kere põhjal võiks eeldada, et ega need loomad joosta küll ei jaksa, on see arvamus aga vägagi ekslik. Jõehobud suudavad joosta maismaal kiirusega peaagu 50 km/h. Nad ajavad taga kõike, mis ette jääb, olgu selleks siis teine jõehobu, inimene, krokodill või paat.

Allikas: Mentalfloss

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid