Bichonid kuuluvad seltsikoerte rühma, kes on toredad seltsilised ja tublid kuulekusvõistlustel osalejad. Tänu oma erilisele karvkattele on nad ka suurepärased näitusekoerad. Käharakarvaline bichon Käharakarvaline bichonehk Bichon Frisé ehk tenerife koer ehk Bichon Tenerife on pärit Prantsusmaalt, kus ta oli sajandeid kōige populaarsem ōukonnakoer. Tōugu on kujutatud läbi aegade kuninglike perekondade maalidel.

Välimus
Pea on küllaltki ümar. Karva peab ümara välimuse tagamiseks lõikama. Lõuad on tugevad ja kääritaolise hambumusega. Silmad on ümarad ja tumeda värvusega, pilk – valvas. Kõrvad on rippuvad, pea ligidal ja kaetud koheva karvaga. Kael on kergelt kaarjas ja suhteliselt pikk. Kere üldkuju on nelinurkne, hästi kaardunud ribidega. Esijalad on sirged ja kergete luudega. Tagajalad on hästi painduvate põlveliigestega. Käpad on kitsad ja ümarad. Saba on püstise asetusega ja kaarjalt üle selja. Karv on valge, peen, siidine, lokkis, vabalt langev, mis sarnaneb mongoolia kitse karvale. Ei ole sile ega traatjas. Karva pikkus 7-10 cm.
Nii emase kui ka isase koera turjakõrguseks on 23-30 cm ja kaal jääb vahemikku 3-6 kg.

Toitmine
Bichone on odav toita, kuna nad söövad üpriski vähe. Spetsiaalsed harjamisvahendid on aga küllaltki kulukad.

Suhtlus
Bichon on väike, rõõmus koer, kes jumaldab pereelu ja on suurepärane laste lemmikloom. Koerale meeldib osaleda kõigis pere toimingutes, kuid lepib ka vähese üksi olemisega. Bichon on seltskondlik koer ja saab hästi läbi ka teiste lemmikloomadega.

Aktiivsus
Bichon kohandub hästi pere võimalustega liikumiseks.

Treenimine
Käharakarvaline bichon on arukas koer, kes saab kiirelt aru, mida temalt soovitakse. Seega on ka treenimine lihtne.

Pesakond
Pesakonnas võib olla 1-6 kutsikat, tavaliselt 4 või 5.

Eluiga
Bichoni keskmine eluiga on 14 aastat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid