Welsh corgi cardigan kuulub karjakoerte rühma ja algselt nad olidki ainult karjaajamisel abiks. Tänapäeval on nad rohkem seltsikoerad. Cardiganid on elavad, aktiivsed ja intelligentsed väikesed koerad, kellel on tasakaalukas temperament.

Välimus
Pea on rebasepea sarnane ning kõrvade vahel lame ja lai. Koon on kitsenev, lõuad tugevad ja kääritaolise hambumusega. Kõrvad on püstised ja otstest veidi ümardunud. Kõrvad on võrreldes koera kasvuga üsna suured. Kael on lihaseline ja liitub hästi arenenud õlgadega. Rind on sügav ja lai, lanne on tasane. Jalad on sirged ja lühikesed. Käpad on ovaalsed, hästi kaardunud ja koondunud varvastega. Liikumine on vaba ja aktiivne. Saba on rebasesaba sarnane, hoidub liikumisel kõrgele ja puhkeolekus madalale. Saba ei tohi kunagi kaarjalt üle selja olla. Karvkate on lühike või keskmise pikkusega, sirge, vett tõrjuv ja paksu aluskarvaga. Näitusel on lubatud kõik värvused, kuid valge ei tohi domineeriv olla.
Isase koera turjakõrguseks on umbes 30 cm ja ta kaal jääb vahemikku 15-18 kg. Emase koera turjakõrgus võib-olla 27-32 cm ja ta kaal jääb vahemikku 11-15 kg.

Toitmine
Toitmisnormidest peab kindlasti kinni pidama, kuna tõul on soodumus ülekaalulisusele.

Suhtlus
Welsh corgi cardigan on intelligentne ja aktiivne väike koer. Ta on oma perele kuulekas ja lojaalne. Koer saab lastega hästi läbi nii kaua, kui teda koheldakse austusega. Corgi sobib ideaalselt aktiivse eluviisiga perele. Koera peab sotsialiseerima ja treenima hakkama juba varakult.

Aktiivsus
Welsh corgi vajab piisavalt liikumist. Kuigi tal on lühikesed jalad, naudib ta aktiivset elu. Koer kohandub hästi pereeluga. Esivanematelt päritud jahiinstinktid avalduvad ka tänapäeval. Welsh corgi cardigan on vastuvõtlik erinevatele selja ja liigeste probleemidele, seega ei tohiks lasta kutsikal kuni 6. elukuuni treppidest üles-alla käia.

Treenimine
Cardigan on intelligentne koer, kes naudib väljakutseid. Koera ei ole keeruline treenida, kuid ta võib võimaluse korral domineerima hakata. Kutsikat peab hakkama sotsialiseerima ja treenima juba varakult.

Pesakond
Pesakonnas on keskmiselt 7 kutsikat, kuid järeltulijaid võib-olla ka kuni 12.

Eluiga
Welsh corgi cardigani keskmine eluiga on 12-14 aastat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid