12.-31. oktoobril pakuvad seitse loomakliinikut üle Eesti lemmikloomade kiibistamist oma tavahinnakirjast soodsamalt, et aidata kaasa Eesti Loomakaitse Seltsi teavituskampaaniale lemmikute kiipimise ja registreerimise propageerimiseks. Tallinnas pakuvad kiipimiskampaania raames soodushindu Maxi, Mustakivi, Tatari ja Västriku loomakliinikud, Tartus loomakliinik Felivet, Viljandis Männimäe loomakliinik, ning kaasa lööb ka Haapsalu Veterinaarkliinik.

Koostöös Varjupaikade MTÜ ja mitmete linnavalitsustega on Eesti Loomakaitse Selts septembrikuu jooksul korraldanud lemmikloomade kiipimisüritusi Rakveres, Kuressaares, Tallinnas, Viljandis ja Narvas, kus kõik kohale tulnud linnakodanikud said oma lemmikutele paigaldada kiibid tasuta. Kokku said nimetatud üritustel värsketeks kiibiomanikeks 284 looma. Selle sügise viimane kiipimisüritus toimub 11. oktoobril Paides, kus sada esimesena kohale tulnud linnakodanikku saavad oma lemmikloomadele samuti tasuta kiibid. Teistele kehtib soodushind 5 eurot. Kõik kiibitud loomad kantakse ka vähemalt ühte üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR.

"Väga oluline on varustada oma vähegi liikuvam lemmikloom, nagu näiteks koer, kass, tuhkur või küülik, kiibiga ja kanda tema andmed kahte üleriigilisse registrisse: ühte riigiportaali www.eesti.ee kaudu ja teise loomaarsti abil. Kiibilt leitav kood ja sellele registris vastavad andmed aitavad kaotatud looma tagasi koju," ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ning lisab: „Kahjuks ootavad oma saatust varjupaikades mitmed eksinud loomad, kellel puudub kiip või kelle andmed on jäänud lemmikloomaregistrisse kandmata.“

Lisainfot kampaania, sh loomakliinikute poolt pakutavate soodushindade kohta saab seltsi kodulehelt ja infotelefonilt 5267117 E-R (9-17).