Skye terjer

Skye terjerit kutsutakse sageli nime omapära tõttu ka “taevalikuks” tõuks. Tema turjakõrgus on 25 kuni 26 cm, emased on mõnevõrra väiksemad. Skye terjer on pärit Šotimaalt, Skye saarelt. Tänapäeval on ta populaarne seltsikoer.

Skye terjer on iseloomult sőbralik ja kiinduv. Ta on vapper, mänguhimuline ja sotsiaalne väike koer, kelles peitub sügav isiksus. Ta vajab palju tähelepanu ja armastust.

Koer saab hästi läbi ka lastega. Võõraste suhtes on terjer ükskõikne. Ta sobib korterisse, kuid vajab siiski ka liikumist.

Pekingi koeri austati vanas Hiinas kui pooljumalaid. Lihtkodanik pidi nende ees lausa kummardama. Tõug on väga vapper ja oma tegemistes kohati isegi hulljulge. Nad on küllaltki iseseisvad, kangekaelsed ja kohati ka isepäised. Võõrastesse suhtuvad nad ettevaatlikkusega. Tõug võib olla ka üsna lärmakas.

Pekingi koer kiindub väga oma peremehesse.

Taks on jahikoer, mis teeb temast iseseisva ja enesekindla kaaslase. Jahikoerale iseloomulikult on sel koeral suurepärane haistmismeel. Ta on sőbraliku iseloomuga, kirglik, vastupidav ja entusiastlik koer. Taks on töökoer, kes vajab palju liikumist ja tegelemist, see hoiab eemale vähese liikumisega tihti kaasneva närvilisuse vői agressiivsuse. Taks on õpihimuline ja rõõmsameelne loom, kes sobib ka lastega perre.

Käharakarvaline bichon ehk Bichon Frisé on pärit Prantsusmaalt, kus ta oli sajandeid kōige populaarsem ōukonnakoer. Tema turja kőrgus on 23-30 cm.

Iseloomult on tõug elav, mõnguhimuline ja rõõmsameelne. Ta kiindub oma perekonda väga. Tõug sobib ideaalselt seltsikoeraks ja on kergesti dresseeritav. Suurepärane laste lemmik ja saab edukalt läbi ka teiste koduloomadega. Ei talu üksindust. Bichon vajab regulaarset harjamist, et vältida karva pulstumist ja nahaprobleeme. Aeg-ajalt on tarvis kasukat ka trimmida.

Shih-Tzu tähendab hiina keeles "lővi koera". Tõu päritolu on tänaseni ebaselge.

Vaatamata oma väikesele kasvule on Shih-Tzul suur süda. Nad on rõõmsameelsed ja elavad koerad. Nad naudivad tähelepanu. Neile meeldib väga liikuda, mängida ja oma peremehele head meelt valmistada.

Shih-Tzud sobivad hästi korterikoeraks, sest kodus on nad üldjuhul rahulikud ja "ei jää enamasti jalgu". Shih-Tzud sobivad nii laste kui ka teiste loomadega. Tõug hinda oma perekonda, kuid valib perest välja ühe inimese, keda ta alati teistele eelistab. Shih-Tzud ei salli kära, müra ja riidu. See tekitab neis stressi.

Malta bichon on kogu maailmas levinud ja populaarne koeratőug. Täiskasvanud koera turjakõrgus on 20-25 cm.

Malta koer on iseloomult elurőőmus koerake, kes aga vajab palju hoolimist ja hellitusi. Tõug armastab lähedust, mistõttu nõuab ta palju tähelepanu. Ta ei taha üksinda jääda ja naudib peremehega kaasas käimist.

Malta bichon vajab liikumist, kuid ta ei ole jooksukoer. Rahulikud jalutuskäigud on talle täiesti piisavad.

Jack Russell´i terjeri kodumaa on Suur-Britannia. Koera ideaalseks turjakõrguseks loetakse 25-30 cm.

Jack Russell´i terjer on ülienergiline ja vilgas urukoer, mistõttu sobib ta eelkőige aktiivsele ja liikuvale inimesele. Koer on tark, julge ja ettevõtlik. Ta on kergesti koolitatav ning õpihimuline. Koer sobib sportkoeraks.

Töötades on terjer visa, koostööaldis, väsimatu ja enesekindel. Tōul on tugev jahiinstinkt ning esimese koerana võib ta olla parajaks väljakutseks.

Bostoni terjer on pärit Ameerikast. Algupäraselt aretati ta vőitluskoeraks. Bostoni terjer on tark, sotsiaalne ja julge koer. Ta on väga kergesti koolitatav ja enesekindel tõug. Mingil määral võib ta olla isepäinegi.

Koeral on küll väljakujunenud tugev valveinstinkt, kuid sellest olenemata ei ole ta eriline haukuja, mistõttu sobib hästi korterikoeraks ja ei valmista naabritele meelehärmi.

Bostoni terjer vajab siiski palju liikumist, seetőttu sobib ta eelkőige aktiivsele inimesele. Ta on őrnahingeline ja vajab palju tähelepanu. Terjer saab suurepäraselt läbi laste ja teiste koertega. Ta armastab palju mängida ning on väga seltskondlik.

Selle koeratőu ajalugu ulatub lausa sajandite tagusesse aega kui eksisteerisid antiiksed Mehhiko hőimud – inkad, askeedid ja maiad. Chihuahua tőug on nime saanud Mehhiko osariigi järgi, kust ta esmakordselt Ameerika Ühendriikidesse ja edasi tervesse maailma eksporditi. Chihuahua on ameerika mandri vanim ja maailma väikseim koeratőug. Euroopasse toodi koer 19. sajandil.

Chihuahua on väga hea seltsikoer. Oma iseloomult on ta julge, elav ja uhke koeratõug. Ta on ettevõtlik ja alati valmis tegutsemiseks. Chihuahua on sőbralik teiste loomade suhtes. Ta saab väga hästi läbi suurte koerte ja kassidega, kui teda nendega tutvustada.

Chihuahuad on pisikeste laste suhtes pisut umbusklikud, sest nad on oma käitumiselt ettearvamatud ja äkilised. Chihuahuadele kujutavad nad endast varjatud ohtu.

Pomeranian on alati väga tähelepanelik, elav ja rõõmsameelne koer. Ta on oma peremehele truu. Pomeranian on hea õppimisvõimega ja kergesti koolitatav tõug. Ta on sitke ja vastupidav. Võõrastesse suhtub ta ettevaatlikkusega. Tõug ei ole arg ega agressiivne. Tõul on pikk eluiga.

Allikas: petmd.com