Salvestised paljastavad arvukaid episoode loomade jõhkrast kohtlemisest: töötajate poolt tekitatud peksmisjäljed, loomade vastu seinu loopimine, põgenemiskatsete ajal nende otsas trampimine ning sabadest kinni hoides nende puuridesse viskamine.

“Järjekordsed šokeerivad videod karusloomafarmidest on veelkord tõestuseks, et karusloomakasvatustes ei saa tagada ei loomade heaolu ega pidamise nõudeid,” kommenteeris MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson. “Selliste kaadrite valguses on kahetsusväärne lugeda Eesti maaeluministeeriumi seisukohta, mille kohaselt juhul, kui on täidetud loomade pidamise ning loomade surmamise nõudeid, võivad karusloomakasvatused edasi tegutseda.”

Poola farmitöötaja poolt filmitud salvestised dokumenteerivad suure hulga loomi, kes on haiged, kuid kelle eest ei hoolitseta. Mingid on osaliselt halvatud ja nende kehadel on näha veriseid haavu, millest paistavad väljaulatuvad luud ja putukavastsed. Iga päev viivad töötajad puuridest ära kümneid surnud minke. Osade kehadel on näha sügavaid ja valusaid haavu ning tõsiseid vigastusi.

“Salvestised lükkavad ümber ühe suurima müüdi karusnahatööstusest – et aretajad hoolitsevad minkide eest korralikult, sest muidu ei oleks neil nende kasukatest mingit kasu. Nähtavasti ei ole see tõsi,” ütles Paweł Rawicki videod avalikustanud organisatsioonist Open Cages. Loomad, kes ei ela sügiseste tapatalguteni, nülitakse ikkagi, nagu võib näha ka endise töötaja poolt filmitud videost.