Arvukad teaduslikud uuringud on käsitlenud koerte päritolu, tunnetust ja käitumist ning need annavad meile võimaluse koeri paremini mõista. Kursuse koordinaatori ja Tallinna Üikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi bioloogia õppekava juhi Kairi Koorti sõnul on võimalik nende teadmiste abil uurida inimeste ja koerte suhteid ning välja töötada erinevaid koerte treenimise viise. "Just akadeemilise hariduse saanud koera käitumise spetsialistidest on ühiskonnas väga suur puudus ning iga koeraomanik ei ole automaatselt selle ala spetsialist. Seetõttu on antud kursuse järele selge ühiskondlik vajadus. Professionaalid pakuvad võimalust arendada turvalisemat ja efektiivsemat inimese ja looma interaktsiooni," selgitas Koort.

Kursuse juhtivad õppejõud on 20 aastase kogemusega koerte käitumise spetsialist Line Sandstedt, Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president Janne Orro ja advokaadibüroo Glikman Alvin advokaat Ilo-Hanna Keres, kes on korduvalt pakkunud nõustamist loomadega seotud juriidilistes küsimustes. Uue kursuse raames käsitletakse koera käitumise temaatikat erialaüleselt ning erinevaid valdkondi lõimivalt, kaasatud on nii reaalteadlased, käitumisspetsialistid, humanitaarteadlased kui ka õigusteaduse spetsialistid.

Kairi Koorti sõnul on instituudi eriline huvi interdistsiplinaarsuse soodustamine ja vastavate uurimustegevuste arendamine. „Meie instituudis viiakse õppe- ning teadustööd läbi erinevates distsipliinides nagu loodus-, käitumis- ning terviseteadused, mis koera käitumise ning inimese ja looma suhete uurimisel on võtmetähtsusega valdkondadeks,“ sõnas ta.

16.-27. juulil toimuv kursus toob kokku erinevate valdkondade akadeemikud ja praktikud ja on mõeldud tudengitele, kes huvituvad koerlastest ja kodukoerast, tema evolutsioonist, anatoomiast ning füsioloogiast ja tajudest ning kes soovivad paremini aru saada koera käitumise ning inimese ja koera suhtlusega seonduvast. Kursusele registreerumine Tallinna Ülikooli rahvusvahelise suvekooli Tallinn Summer School’i kodulehel avaneb 15. jaanuaril 2018.

Oktoobris sõlmis TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöölepingu Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühinguga (EATKÜ), mille eesmärk on edendada koostööd teadus- ja õppetöö arendamisel ning ühiskondlike protsesside edendamisel. EATKÜ on koeri kaasavate sekkumiste valdkonna katusorganisatsioon Eestis ning seadnud eesmärgiks arendada valdkonda ja head loomapidamise kultuuri. Maailma katusorganisatsiooni International Association of Human-Animal Interactions Organisations täisliikmena on nende eesmärk teaduskoostöö ja hariduse edendamine, et tõsta professionaalsust ja tagada valdkonna jätkusuutlikkus. TLÜ rahvusvahelise suvekooli Tallinn Summer School raames läbiviidav kursus “Introduction to Canine Cognition, Behaviour, and Human-Animal Interactions” on esimene sellealase koostöö vili.

Lisainfo kursuse kohta leiad SIIT või emaili teel tss@tlu.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid