Tallinna Loomaaias elab amuuri tiiger Pootsman, kes ootab pikisilmi uut kodu. Loomaaed koos sõprade seltsiga soovivad rajada uue kaasaegse aediku elevandimaja ja amuuri leopardi aediku naabrusse. See piirkond koos kolme varuaedikuga, et tiigripere saaks edaspidi laieneda, jäljendaks looduslikku ala, mistõttu saigi see nimeks Tiigriorg. Projekti rahastamine on tuginenud seni annetustele ja sõltub seega meist kõigist. Tiigripäev on heategevuskampaania üks samm, mis toob Tiigioru valmimise lähemale.

Tartu lähedal tegutseva Jääaja Keskuse turundusjuht Sigrid Sepp ütles, et tiigripäeval saab alates keskpäevast lustida ja tiigriteadmisi koguda kogu perega. Tiigrist tulevad rääkima Tallinna Loomaaia korüfeed Mati Kaal ja Aleksei Turovski, loomaaed näitab ka kaslaste filmi ning korraldab päevakohase mängu. Muusikalise poole eest hoolitseb Alen Veziko.

Aleksei Turovski

Lapsed saavad lasta endale teha tiigrinäomaalingu ja joonistada-meisterdada mängunurgas. Kohvikus saab maitsta erimenüüd ning keskusest on võimalik osta erilisi Pootsmani pildiga tiigriküpsiseid. Küpsiste müügitulu ja pool tiigripäeva piletirahast läheb Tiigrioru fondi. Tiigripäeval saab osaleda keskuse tavapiletiga, eraldi piletit selleks ostma ei pea.

„Jääaja Keskuses leiab lisaks teistele kaslastele ka väga ägeda koopalõvi. Töötan igapäevaselt nende võimsate loomade vahel, kes kõik on kahjuks tänaseks välja surnud,“ märkis Sepp. "Tiigripäeva suurem eesmärk on anda tiigritele võimalus paremaks eluks, et neid ei tabaks sama saatus. Selle päeva käigus saame harida uut põlvkonda, et nad oskaksid meie loodust hinnata.“

Üritus toimub koolivaheajal ja pakub suurepärase võimaluse tiigrist ja teistest kaslastest rohkem teada saada.

Tiigrioru projektijuht Veronika Padar, kes oli ka projekti „Jääkarule uus kodu“ algataja, rõhutas samuti hariduslikku eesmärki: „Üritus toimub koolivaheajal ja pakub suurepärase võimaluse tiigrist ja teistest kaslastest rohkem teada saada.“ Mida lapsed tiigritest mõtlevad, selgus kevadel koolides korraldatud tiigriluuletuste konkursil, mille auhinnatud tööd ta tiigripäeval ette loeb.

Tiigrioru heategevuskampaania raames on toimunud juba rida ettevõtmisi, näiteks koguti Olerexi abiga tiigrite uue kodu tarbeks kokku 18 200 eurot. Projekti saab toetada ka otse, kandes raha selleks avatud kontodele või helistades kampaanianumbritele.