Täna transpordivad ühingu vabatahtlikud õnnetustesse sattunud ja haigeid loomi tavaliste sõiduautodega, mis on aga ohtlikud nii liiklusohutust silmas pidades kui ka looma tervise seisukohalt.

Lemmikloomade veoks mittekohandatud masinate kasutamine on ohtlik ja ebamugav mitmetel põhjustel:

1. Vigastatud loomad-linnud võivad stressiolukorras ja valu tõttu salongis olles rünnata autojuhti ning tekitada seeläbi liiklusõnnetuse.

2. Nakkushaigusi põdevate loomade järelt pole võimalik valdavalt pehmetest materjalidest koosnevaid salongidetaile piisavalt efektiivselt desifintseerida ja seeläbi on masinad nakkusohtlikud järgmistele loomadele.

3. Veri, mäda, uriin ja teised loomadelt tulevad eritised imbuvad pehmetesse materjalidesse ning autodes valitsev hais teeb nendega sõitmise äärmiselt ebamugavaks vaatamata regulaarsetele keemilistele salongipuhastustele.

Heade inimeste abiga loodetakse soetada viis varem Päästeametile ja politseile kuulunud spetsiaalselt teenistuskoerte veoks ümberehitatud kaubikut.

„Eesti riik on olnud väga hea peremees ning masinate eest äärmiselt pedantlikult hoolitsenud. Õnneks pole ka läbisõidud 2012. aastal väljalastud kaubikutel suured“, sõnas Loomapäästegrupp MTÜ asutaja ja eestvedaja Heiki Valner ning lisas, et Ford Transitid läbivad Info-Auto AS-s põhjaliku ülevaatuse, mille käigus likvideeritakse kõik puudused. „Tänan Info-Auto inimesi kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest, sest ostuprotsess on väga pikaks veninud. Lisaks olen väga tänulik hinnalangetuse eest, mis tegi taolisest tehnikast unistama hakkamise ja soetamise üleüldse võimalikuks.“

„Projekti õnnestumise korral hakkavad esimesed loomapäästekaubikud sõitma Harjumaal, Tallinnas ja Tartus sest neis piirkondades juhtub loomadega kõige rohkem õnnetusi. Vähemalt tööpäevadel on masinad kella kümnest kuni kella kaheksani õhtul liikvel“, selgitas Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer. „Loomapäästekaubikud hakkavad koostöös kliinikutega pakkuma elanikkonnale lemmikloomade transporditeenust, sest enamus taksojuhte täiesti mõistetavatel põhjustel oma autodes loomi näha ei soovi.“

Harjumaa vabatahtlike juhi Karin Põldoja sõnul loodetakse autojuhid leida eelkõige ühingu vabatahtlike seast: „Meie inimesed oskavad vigastatud loomadega ringi käia ega tekita neile suures „päästmistuhinas“ lisavigastusi. Lisaks oskavad nad ka loomarünnaku puhul endid võrreldes tavainimestega palju paremini kaitsta.“

Annetuse kaubikute soetamiseks saab teha Loomapäästegrupp MTÜ arveldusarvele EE437700771003183318, märkides selgituseks „Loomapäästekaubikute ostuks“ või helistades ühingu annetustelefonile 900 23 23. Kõne hind on 10 eurot.

Loomapäästegrupp on iga annetuse eest väga tänulik!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid