Sándor Martin Sterni endistest õpilastest astuvad oma töödega üles Kadri Roosi, Karmen ja Katrin Haiba, Lea Armväärt, Margot Kask ja Nora Rahumägi. Loomaaias oma loometeed alustanud ja õpetaja Sándori käest kunstipisiku saanuna on osa tema õpilastest hiljem kunsti edasi õppinud, osa jätkanud loomade joonistamist õhinapõhiselt ja iseseisvalt. Mitmed neist töötavad visuaalkultuuri vallas.

Margot Kask, kunstnik, kunstinäituste kuraator ja kunstiõpetaja: „Sándor Stern õpetas meile eelkõige realistlikku kujutamist vormi märkamise ja joone juhtimise kaudu. Oma loomingulises arengus oleme ekselnud siia-sinna ja leidnud ilmselt muudki, aga vormitunnetus on meie töödes siiani olulisel kohal. Ma usun, et oleme kõik temalt päranduseks saanud must-valge mõtlemise oskuse, aga värvikasutuse puhul irdume Sterni alalhoidlikust, loodust järgivast lähenemisest, mida võib näha tema töödes, näiteks loomaaia teabetahvlitel ja postmarkidel. Loomaliikide, parimal juhul ka isendite-indiviidide äratuntavus on meile jätkuvalt üheks eesmärgiks. Vaimustume elavusest, meid inspireerib hetkemulje ja tõlgendusvabadus ning seetõttu on meie joonistused-maalid enamasti põgusad, üldistatud ja valikulise teabega, mis ka joonistusele ja maalile väljendusvahenditena eriomane.“

Näitusel saab näha Tallinna, Korkeasaari, Stuttgarti ja Brooklyni loomaaedades, aga ka looduses, tallis ja kodus üles joonistatud loomi. Lisaks õpilaste töödele pannakse välja ka õpetaja väikeseid originaalakvarelle, millel kujutatud loomad on leidnud koha loomaaia loomastendidel.

Näitus jääb avatuks Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses kuni märtsi lõpuni ja hakkab seejärel mööda Eestit ringi rändama. Näitusega saab edaspidi tutvuda Kondase keskuses Viljandis, Tartu botaanikaaias, Betti Alveri keskuses Jõgeval ja viimaks 2020. aasta jaanuaris ka Võru linnagaleriis.