Pealelõunal alates kella kolmest kõnelesid Arktika valitsejatest loomaaia polaariumis Aleksei Turovski ja loomaaia juhtivspetsialist Anne Saluneem. Huvilised said uurida jääkarude karva ja õppida juhendaja käe all jääkarusid joonistama. Jääkarudele pühendatud päev meelitas kohale palju huvilisi.

Jääkaru on maailma suurim maismaakiskja. See lihatoidulisim ja arengulooliselt noorim liik karude peres on arktiliste jääväljade väsimatu rändur, kes veedab oma elu põhiliselt hulkudes suurte lahvanduste ja rüsijää piiril, kus leidub enim saakloomi. Oma suurele kogule vaatamata on jääkaru kiire ja osav liikuja, samas ka hea ujuja ja sukelduja. Tüüpiline Arktika-asukas, keda külma eest kaitseb tihe karvastik ning paks rasvakiht.

Arktilise ökosüsteemi võtmeliigina mõjutab jääkaru käekäik paratamatult kõiki teisi selle ökosüsteemi osi. Arktika ökosüsteem, mis hõlmab väga kitsa kohastumusega liike, on iseäranis haavatav, olgu siis kiirete keskkonna-muutuste tõttu või seotud mõne liigi kadumisega. Jääkaru kadudes suureneks järsult hüljeste populatsioon, mis mõjutaks kalade ja koorikloomade arvukust. See omakorda avaldaks mõju lindudele, vaaladele, aga ka inimestele. Jääkaru käekäik on omamoodi Arktika looduskeskkonna tervislikku seisundit iseloomustav indikaator. Paraku ei tea me, millised täpselt on jääkaru kadumisega seotud tagajärjed ja seda enam peaksime olema ettevaatlikud.