Koolitusel tuleb juttu nii merisigadest, küülikutest, deegudest kui ka teistest pisinärilistest ja eksootilistest loomadest, õpetatakse, kuidas lõigata lemmikul küüsi ja räägitakse ka kõrvade puhastamisest. Milliseid pidamistingimusi pisi- ja eksootilised loomad üldse nõuavad ja millised on kõige levinumad haigused? Eesti Loomakaitse Selts lubab nii neile kui ka paljudele teistele küsimustele vastused anda.

Eesti Loomakaitse Seltsi otsese abistamise juhi Margit Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele. ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt puuris või akvaariumis peetavaid loomi. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega,” sõnab Midro. Ta lisab, et puudulike pidamistingimuste kohta laekuvad kaebused on seotud peamiselt loomapoodidega. Kahjuks peame nentima, et mitmete loomapoodide omanikud ei ole suutnud tagada oma hoolealustele häid pidamistingimusi. Näiteks puuduvad varjumise võimalused, mis omakorda tingib stressi ja haiglase oleku.”

"2018. aastal võttis ELS oma hoole alla 37 pisilooma. See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud mitme pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta kaebus. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu,” sõnab Midro.

„Eelmise aasta jaanuaris laekus meile teade loomaomaniku kohta, kes oli kuulutanud, et müüb merisigu madudele toiduks. Õnneks leidis juhtum kiire lahenduse, loomad loovutati ELS-le. Elusate loomade söötmine madudele on julm ja loomakaitse seaduse vastane. Kui ilmad olid veel külmad, hüljati Jõhvis 10 hamstrit. Külmatundlikud loomad jäeti koos puuriga tänavale. Õnneks jõudsid loomasõbrad kiiresti reageerida ja hamstrid said sooja,” lisas Midro.

„Pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine,“ sõnab ELS-i liige ja koolituse eestvedaja Marika Nekljudova. Töötoa eesmärk on anda ülevaade pisiloomade pidamisest ja õpetusi nende paremaks kohtlemiseks.

Esimene pisi- ja eksootiliste loomade koolitus toimub 13. aprillil algusega kell 11.30 Lõunakeskuse PetCitys. Lisaks loengutele toimub ka viktoriin, kuhu on oodatud kõik ja parimatele jagatakse ka auhindu.

Üritus on kõigile tasuta ning lisainfo selle kohta leiad ELS-i kodulehelt.