Ohtralt Omega rasvhappeid (EPA ja DPA) sisaldav lõheõli tagab sujuva ainevahetuse ja on mõeldud nii koertele kui ka kassidele. KIKA Eesti juht Ksenia German toob välja 10 põhjust, miks lõheõli lemmikloomale kasulik on.

Miks just lõheõli?

1. Parandab karvade struktuuri. Omega-3 ja Omega-6 rasvhapped on eriti kasulikud terve karvkatte jaoks.

2. Vähendab karvade väljalangemist. Terve karvkate tähendab ka seda, et väljalangemine väheneb. Samuti toetab see karvavahetuse perioodil uue karvkatte kiiret kasvu.

3. Muudab karvastiku läikivaks ja tihedaks.

4. Aitab vältida nahaallergiat. Nii nagu Omega-3 ja Omega-6 rasvhapped on kasulikud terve karvkatte, on nad samuti kasulikud ka terve naha jaoks.

5. Aitab soodustada kollageeni tootmist, mis säilitab naha elastsuse. Lõheõli stimuleerib kollageeni tootmist, mis on eriti tähtis naha elastsuse toetamiseks.

6. Toetab liigeste tervist ja leevendab põletikke. Omega rasvhapped EPA ja DHA aitavad vähendada põletikke, millest võivad areneda välja liigesehaigused.

7. Aitab alandada halba kolesterooli. Lisaks on Omega-3 rasvhape tähtis tervete organismirakkude membraanistruktuuri koostisosa, nii aitab ta ka immuunsüsteemi tugevdada.

8. Annab toidule parema maitse ja lõhna. Seda on soovitatav segada toiduga, nii naudivad toitu ka kõige valivamad lemmikud.

9. Aitab vältida erinevaid haigusi ning olla terve ja energiline. Samuti aitab see kaasa sujuvale südame ja vereringe tööle.

10. On kasulik nii noortele kui ka eakatele lemmikloomadele ja sobib hästi nii koertele kui ka kassidele.

Lõheõli võib lemmiku menüüs olla igapäevaselt, selle võib segada näiteks tema toidu sisse. Lõheõli kohta saad küsida nii loomakliinikutest kui ka lemmikloomapoodidest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid