Esimene tiigrikutsikas sündis kell 00:40, teine 1:07 ja kolmas 1:44. Emaslooma Tanya jaoks on see juba neljas pesakond järglasi ilmale tuua ning pesakasti kaamerapildi vahendusel on näha, et tegemist on kogenud ja hoolitseva emaga. Kutsikad on elujõulised ja aktiivsed ning Tanya imetab poegi regulaarselt, teatab Tallinna loomaaed.

Emase amuuri tiigri tiinus kestab umbes 100 päeva. Vastsündinud kutsikad sünnivad pimedatena, liiguvad vähe ja on täielikult emast sõltuvad. “Läheb veidi aega, enne kui saame kindlaks teha järeltulijate soo. Mitte mingil juhul ei soovi me Tanyat praegu häirida ning mõnda aega viibib ema koos kutsikatega muust ekspositsioonist eraldi, ainult neile ettenähtud alal. Usume, et nii nagu varasemalt, tõestab Tanya ka seekord end väga hoolsa emana ning kutsikaid saab väliaedikus näha tõenäoliselt augusti teises pooles.” sõnab Zlín-Lešná loomaaia juhataja Roman Horský.

Vastne isa, Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman saabus Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames ajutiselt Zlíni loomaaeda 2018. aasta detsembris. Esimest korda said Pootsman ja Tanya kokku veebruaris. Tiigrite omavaheline sobivus on algusest peale olnud suurepärane ja nii oldi järeltulijate saamise osas lootusrikkad.

„Rõõmustame ühiselt Zlíni loomaaiaga tiigrikutsikate sünni üle. Nii Pootsmani kui Tanya puhul on tegemist geneetiliselt väga heade isenditega, kelle järeltulijad on väga olulised looduses väljasuremisohus amuuri tiigrite asurkondade taastamisel. Esimesed kolmkümmend päeva on tiigrikutsikate elus kriitilised ning alati võib juhtuda, et kõigist ei saa täiskasvanud toredaid tiigreid, aga loodame kõige paremat. Zlini loomaaia professionaalne meeskond annab endast kindlasti parima, et “tiigrikutsud” ilusasti üles kasvaksid. Tiigrioru valmides tuleb Pootsman Tallinnasse tagasi ja siis saame talle võtta kaaslase, et ka Tallinna loomaaias taas amuuri tiigrite järelkasvu näha.“ kommenteerib Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran.

Tiigrioru ehitamise ettevalmistused toimuvad sihipäraselt. Eskiisprojekt on lõpusirgel ning peagi algab selle loomaaia uue ekspositsiooni projekteerimine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid