Kessu on pärit 5-liikmelisest pesakonnast, kes Pesaleidja hoiukodusse jõudes tundusid olevat väga tragid ja tublid kassipojad. Nad sõid, jõid ja mängisid hoolega, kuniks ühel päeval juhtus midagi täiesti ootamatut. Esimene ohver oli Kessu. Tal kadus äkitselt söögiisu, kõndides suutis ta teha vaid paar sammu ja kukkus siis kolksti peaga vastu maad. Mis juhtus?

Kessu viidi kiiresti loomakliinikusse, kus pandi kanüül ja sellesse tilkuma vajalikud ravimid. Võite vaid ette kujutada, kui väike on 3-nädalase kassipoja käpp ja kui suur on sellega võrreldes üks kanüül. Õnneks sai Kessu piisavalt turgutust ja vereproovid võetud, pääses kassike juba järgmisel päeval kodusele ravile.

Kuna analüüside tulemusega läks paar päeva aega, siis jäi hirm alles. Mis põhjustas sellise äkilise kokkukukkumise?

Kassipoeg Kessu

Paari päevaga paranes Kessu tervis märgatavalt, ta hakkas jälle isukamalt sööma ja võttis ka kaalus juurde. Järgmine ohver oli aga Kessu väikene õde. Ka tema jäi ühel päeval äkitselt loiuks. Kessu vennaraas aga suri ja teda ei saanudki päästa. Kõik käis väga kähku.

Alles seejärel tuli laborist ka vastus - Kessul tuvastati parvoviirus. See on vägagi eluohtlik ja nakkav haigus, millesse nakatub korraga terve pesakond. Neli kassikest on alles ja kõik on Pesaleidja MTÜ vabatahtlike valvsa pilgu all, nad saavad ravimeid ja näitavad juba ka paranemise märke. Vabatahtlikud said õigel ajal jaole ja tundub, et need kassipojad tulevad sellest välja. Õigel ajal tuvastatud viirus ei pruugi enam ohtlik olla.

Kessu vajab armastust ja hoolt, kuid ta vajab ka heade inimeste abi, sest kliinikuravi ja analüüsid läksid maksma 333 eurot. Need analüüsid aitasid ka tema õdesid-vendi. Selleks, et kõik neli kassipoega päästa, palus Pesaleidja MTÜ abi.

Pesaleidja MTÜ tänab, annetajate abiga sai Kessu ja tema õdede-vendade raviarved tasutud ning kassidel läheb hästi!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid