Loomakaitseorganisatsiooni MTÜ Nähtamatud Loomad liikmete sõnul on neile laekunud kümneid videosid Partnerkaartide pooleks lõikamisest nii nende vabatahtlikelt kui ka fännidelt. Videote eesmärgiks on mõjutada Selverit loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025.

“Enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist. Kui klient oleks tõesti Selveri jaoks partner nagu seda Partnerkaart sümboliseerib, siis oleks see loomasõbralik otsus juba ammu tehtud,” sõnas kaardi puruks lõiganud klient ja Nähtamatute Loomade toetaja Aleksandra Krijer.

Lisaks videotele koguvad Nähtamatud Loomad ka allkirju Selveri-vastasele petitsioonile ning käivad iganädalaselt Tallinna ja Tartu Selverite ees meelt avaldamas.

“Tallinna Kaubamaja Grupi kodulehel on kirjas, et nende põhiväärtusteks on vastutustundlikkus, ausus, läbipaistvus ja usaldusväärsus. Ettevõte, kes klientidele selliseid tõekspidamisi kinnitab, peaks näitama seda ka oma tegudes,” sõnas Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll, lisades, et grupp on läbirääkimisest loomakaitsjatega keeldunud. Ka Delfi Lemmikloomaportaal ei ole Selverilt kommentaari saanud.

Puurikanade olukord on üha laiema avalikkuse tähelepanu all, kuna puurisüsteemid põhjustavad lindudele füüsilisi ja emotsionaalseid kannatusi. Seni on puurikanade munade müümise lõpetamisest teatanud 40% Eesti jaesektorist, sealhulgas ettevõtted nagu Rimi, Prisma, Maxima ja Stockmann.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid