Lemmikloomapäeva peakorraldaja, Hortese turundusjuht Manuela Kelt ütleb, et lemmikloomapäeva korraldamiseks ajendas neid praktiline mure. „Paljud inimesed ei oska midagi ette võtta olukorras, kus märkavad õnnetusse sattunud kodu- või metslooma. Tahaks aidata, kuid ei tea kuidas. Veelgi enam, kardetakse sattuda bürokraatlikusse ringi, kus ühelt numbrilt suunatakse teisele, teiselt kolmandale jne,“ sõnas Kelt ja lisas: „Õnneks on olemas ühing, kes selles olukorras kohe tegutsema asub ja alates 4. oktoobrist ka abitelefon – 1414, mis peaks kümnete numbrite virvarris hõlpsamini meelde jääma.“
Lemmikloomapäeva peakülaline ongi Loomapäästegrupp koos sõidukitega, mis on ümber ehitatud ja sisustatud nimelt loomade päästmiseks. Grupi juht Heiki Valner kõneleb päästetud loomadest ja tutvustab nende lugusid, mis nii mõnigi kord kõlavad kui muinaslood.

„Loomadega juhtub õnnetusi praktiliselt iga päev. Ja sageli saaks neid päästa, kuid inimesed ei tea, kuhu selleks pöörduda,“ räägib Valner. „Väga paljud eestimaalased on elus kokku puutunud mõne looma tervisemurega ja see läheb neile väga korda, olgu loom oma või võõras. Seda näitab juba see, kuidas toetatakse abivajajaid – erakordselt hea on teada, et just sinu annetus võib päästa mõne looma elu.“

Toetada saab abivajavaid loomi, ostes vastavaid tooteid, mida müüakse ka Hortese lemmikloomapäeval, või poetades raha annetuspurkidesse – ka neid võib leida laupäevaselt lemmikloomapäevalt.

Ülemaailmsel loomade päeval alustavad tööd Loomapäästegrupi uued annetustelefoninumbrid 9001313 (5 eurot) ja 9001414 (10 eurot). Vanad numbrid 53230230 ja 9002323 jäävad töösse veel pooleks aastaks, seejärel suunab Loomapäästegrupp need juba üht teist projekti toetama, mis samuti loomadele, lindudele ning inimestelegi kasu peaks tooma.

Lemmikloomapäeval on kohal ka Sõle loomakliiniku arstid, kes räägivad, kuidas hinnata loomade haiguse või haavade tõsidust ning millal tuleks kindlasti pöörduda arsti poole. Samuti korraldab loomakliinik loterii, mille tulu läheb täies ulatuses liikluses viga saanud loomade abistamiseks.
Samuti on lemmikloomapäeval kohal loomasöötade spetsialistid, kes jagavad soovitusi koduloomade tervisliku toidu osas ning aitavad vajadusel valida loomale sobivaim menüü.